Bekir Hazar
Bekir Hazar Takvim

‘Hayır’ tiyatrosu

10 Şubat 2017 | 739

Sevgili Ahmet Özal'ın muazzam bir arşivi var. Zaman zaman içlerinden bazılarını dosyalardan çıkarıp bizlerle paylaşıyor. İşte onlardan biri de Gürbüz Azak'ın 1999'da kaleme aldığı bir yazı. Okuyunca güler misin ağlar mısın noktasına geliyor insan.
Türkiye'de aydın ve solcu geçinen yazarlar, milletvekilleri, mimarlar, çocuklarımızı emanet ettiğimiz koca koca AKADEMİSYENLER ve daha neler neler? Bugün adı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olan Boğaziçi Köprüsü inşa edilirken hepsi ayağa kalkmış.
"HAYIIIR" diye çığlık üzerine nara atmış. Bizde her şeye ama her şeye "HAYIR" diyenlerin haline bakınca ortaya muazzam bir KOMEDİ ARŞİVİ çıkıyor. "Her şeye HAYIRCI" kafaların bu memlekette yıllarca "Aydın" diye geçinmesi de, bu ülkeyi yönetenleri yönlendirenlerin içler acısı durumunu adeta belgeliyor. Hadi gelin 15 Temmuz Şehitler Köprüsü yapılırken ortalığı ayağa kaldıran AYDINCIKLARIMIZIN neler söylediğine bir göz atalım...

Mimarlar Odası: Boğaziçi Köprüsü, Türkiye ve İstanbul'un başına gelen EN BÜYÜK FELAKETTİR. Çevre yolu ve asma köprü fantastik ve politik bir tasavvurdur.
Çetin Altan: Unutmamak gerekir ki yarının Türkiyesi politikacı palavralarından çok bu belgelerin (Mimarlar Odası belgelerinin) ışığı altında kurulacaktır.
Ali Gevgilili (Yazar): Köprü müthiş KAZIK bir yatırım olacak.
Prof. Dr. Besim Üstünel (Milletvekili): Köprü AKIL ve HESAP işi DEĞİLDİR.
Talat Halman (Yazar): Hükümet köprüyü yapacağız... Yapacağız işte... Yapacağız da yapacağız diye inat ediyor.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER