Bekir Hazar
Bekir Hazar Takvim

Masum değiller..

07 Şubat 2017 | 843

..Olaylar bize nasıl sunulursa öyle algılıyoruz. Ancak neden, nasıl gibi sorularla daha derinlere inmeye kendimizi zorlamıyoruz. Basit kalıplar içinde, düşünmekten kaçınıyoruz. Mesela sınırımızda Kanada ajanı yakalanıyor. DEAŞ'a teröristleri götürmek üzereyken hem de...
Kanada, İngiltere'nin bir eyaleti.
Kanada ajanı demek aynı zamanda İngiliz İstihbaratının elemanı olduğu anlamına geliyor. "Sınırda yakalandı, ülkesine postalandı" diye bakıyor, üzerini düşünce sistemimizde kapatıyoruz.
Halbuki o İngiliz istihbaratı, yolda bulduğunu çevirip, "Hadi güzelim seni Suriye'ye götürüp, DEAŞ'a militan yapalım, orada öl" demiyor. Bunun için uzun yıllara yayılan bir sistemi kuruyorlar önce. O sistem içinde İslamiyet'i, İslam dünyasından daha iyi bilen ajanlar yetiştiriyorlar. Ardından İslam dünyasındaki inanç ayrılıkları konusunda aynı ajanlara doktora yaptırıyorlar. O inanç ayrılıkları içinde olanları fişleyip, radikal unsurların listesini yapıyorlar. Son olarak da o radikal unsurlarla Müslüman görümünde ilişkiye geçip aylarca, hatta yıllarca görüşüyor, yazışıyor, istedikleri yere maşa olarak taşımaya hazır hale getiriyorlar. Bu noktada da inanılmaz yöntemlere başvuruyorlar.
Mesela ulaşılması zor bir IP adresinden İslam dinine, Peygamber efendimize hakaret yağdırıyorlar. Ardından "İslam'a, Peygamber Efendimize hakaret edildi. Herkesi bu alçakları protesto etmeye çağırıyoruz" diye kampanya başlatıp, Twitter'de haştag bile açıyorlar.
Sen o kampanyaya katılıyor ancak MI6 veya CIA tarafından "Radikal olabilir" diye fişlendiğinin farkında bile olmuyorsun.
Ardından fişledikleri içinden istediklerine ulaşıp yatırıma başlıyorlar. Son olarak da DEAŞ gibi terör örgütlerine ulaştırmak üzere adı Muhammed olan Kanada ajanına teslim ediyorlar. Biz "Kanada ajanının bu organizasyonda ne işi var" diye dünürken, İngiliz veya Amerikan istihbaratı ortada hiç görünmüyor. Ülkeleri parçalamak üzere bölgemizde cirit atan ajanlar dolaşıyor. 2008'de New York Times gazetesi, "Suriye dörde bölünecek" diyor pentagondan aldığını belirttiği haritayı yayınlıyor. Ardından bu bölünmeyi sağlamak, çizilen haritaları hayata geçirmek üzere istihbarat örgütleri harekete geçiyor.
En güzel ve hasarsız bölme yolu, bu işi içeriden halletmek oluyor. Ve ortaya muazzam bir KATİLLER sürüsü oluşturan acımasız İstihbarat Örgütleri çıkıyor. ABD Başkanı Trump, FoxNews'ten Bill O'Reilly'e röportaj verip Putin hakkında olumlu sözler ifade ediyor. Bill "Ama Putin bir KATİL" diye çıkış yapıyor. Trump "Çok fazla KATİL var... Bizim de birçokKATİLİMİZ var.. Ne düşünüyorsun?

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER