Bekir Hazar
Bekir Hazar Takvim

Korku ve koku.

28 Ocak 2017 | 623

İngiltere eski Başbakanı Margareth Thatcher 1990'da yapılan NATO toplantısında "Düşmanı olmayan bir ideoloji yaşayamaz ve gelişemez" diyordu. Aslında bu dünyada kurulan sistemin açık bir itirafıydı. Eğer ideolojini yaşatmak istiyorsan mutlaka düşman bulmalıydın. Ülkeleri hanedanlarla, servet sahibi olanlarla yöneten GÜÇ, tek bir ideoloji için yaşıyordu. O ideoloji de sadece ve sadece PARA idi. O ideolojiyi kazanımlarla donatmak için soğuk savaş döneminde Komünizmi sahaya sürdüler ve tüm dünyayı bununla savaşa inandırdılar.
Başkan Kennedy, Amerikan Merkez Bankası ve İngiliz Merkez Bankası'nı elinde tutan ailelerin oyununu gördüğü ve bunlara el koymak istediği için öldürüldü. Kim başkan olursa olsun etrafındaki tüm kurumları kuşatan ve yöneticilerini seçen bu PARANIN GÜCÜ'ydü. Kennedy'i öldüren her ne kadar CIA ve FBI gibi gözükse de işin ardında ülkeye hakim olan yapı, Anglo- Sakson yani İngiliz aklı ve İstihbarat teşkilatı MI6 vardı. Bu ilişki ve bağlılık öylesine köklüydü ki, İngiliz istihbaratı yalan bir rapor hazırlıyor, Amerika'da bu yalan raporla harekete geçirilecek kadar kolay bir balık olup Irak'ı işgal ediyordu. Finans kurumlarınca hücrelerine kadar kuşatılan İngiltere Başbakanı Cameron da yıllar sonra "Evet Irak işgali için kullanılan o yalan raporu bizim istihbarat hazırladı" diyecek kadar açık konuşuyordu.
MI6'nın kurduğu Bilderberg grubu ile yakın ilişkide olan Kissinger, Başkan Nixon'dan sonra istihbarat, iç ve dış politika dahil yıllarca Amerikan başkanları üzerindeki en etkim isim olarak öne çıktı. Yüzlerce trilyon doları yöneten aileler ne istiyorsa Kissinger onu yaptırıyordu. Operasyonlar başarısızlığa doğru giderse devreye suikast timleri sokuluyordu. Chatham House'lar, enstitüler, düşünce kuruluşları, CFR'den Bilderberge uzanan köprüler, bizim yerli işbirlikçilerin çok sevdiği ve maaşa bağlandığı vakıflar, bankalar, şirketler, Japonya, Avustralya, Kanada, Mısır'a kadar kucağa alınan istihbarat örgütleri ile muazzam bir sistem kuruldu. Bu sistemin istihbarat örgütlerince yetiştirilen ekonomik tetikçiler, küresel şirketlerde işe alınıyor, ilişki ortaya çıkmasın diye maaşları sadece şirketler tarafından ödeniyor, dünya piyasalarında provakasyonlarla, spekülasyonlarla sadece Para'dan Para kazanan bir GÜÇ ortaya çıkıyordu. Sisteme uymayan şirketler ve ülkeler batırılıyor profesyonel tetik.iler tarafından batırılıyor, ardından borçlandırılıyordu. Borçları ödenemez hale getirdikten sonra da BEDEL ödetiliyor, ülkeler yönetimleriyle teslim alınıyordu..

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER