Bekir Hazar
Bekir Hazar Takvim

Batı'k

25 Ocak 2017 | 831

"Türkiye müttefikimiz, yanındayız" dediler. Hatta "Neden Suriye'ye girmiyor" diye Avrupa başkentlerinden, Almanya'dan bağırdılar. Müttefiklik, dostluk kavramlarının yalan-dolan olduğu 15 Temmuz'da ortaya çıktı.
Hiç biri "Geçmiş olsun" diye günlerce kapımızı çalmadı.
Hatta üzüldüler darbe girişimi başarılı olmadı diye. Kimi içine attı üzüntüsünü, kimi de hiç çekinmeden dışa vurdu. Utanmadan darbecilere kol kanat gerenleri çıktı içlerinden. Hatta öyle alçaklaştılar ki, darbecileri ağırlama noktasında birbirleriyle yarıştılar. Kimi "Bize iltica edin" diye yalvardı, kimi NATO lojmanı villalarda eli kanlı darbecileri besledi. Hatta maaşa bağladılar. Darbeci teröristlerin lideri de Pensilvanya'da çiftlik saraylarda CIA tarafından korundu ve korunmaya devam ediyor. Türkiye'ye demokrasi dersi vermeye kalktılar ama 15 Temmuz darbecilerine sarıldılar...
Tıpkı Mısır'daki eli kanlı darbeci Sisi'ye sahip çıktıkları gibi. Müttefiki olduğumuz NATO, üye ülkelere saldırı olduğunda korumakla görevliydi ancak yarasa takıldı.
Türkiye'ye defalarca saldırı olduğu halde, Suriye ve Kandil'deki teröristlere öküzün trene baktığı gibi takıldı. O "Müttefikiz, dostuz" diyenler bizi Suriye'de yalnız bıraktı. Hatta gittiler topluca Suriye'de PKK'nın PYD'sine destek yağdırdılar.
Komutanlar tayin ettiler. Batı'dan gelen elçilere teröristler madalya takıp, şilt verdi.
Bir de utanmadan bunu yayınlatacak kadar açık açık terör sevici oldular. Tonlarca silah taşıyıp, uzman komandolarını gönderdiler.
Afrin'de kurdukları kamplarda 15 bin teröristi eğittiler. Yardım ve destek de öyle ileri gittiler ki, PKK'ya Suriye'de şalvar bile çıkarttırıp, Amerikan, İngiliz ordularının kamuflaj üniformalarını giydirdiler..

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER