Gülmeyen milyonlar…

Bekir FuatMedyada vicdanlara seslenen yazılara rastlamak gittikçe zorlaşıyor. Varsa yoksa siyasi polemikler, yükselen ve düşen ekonomik göstergeler. Kimse ayaklar altına alınan insani değerlerden bahsetmiyor. Kimse “vicdansız bir...

Bekir FuatMedyada vicdanlara seslenen yazılara rastlamak gittikçe zorlaşıyor. Varsa yoksa siyasi polemikler, yükselen ve düşen ekonomik göstergeler. Kimse ayaklar altına alınan insani değerlerden bahsetmiyor. Kimse “vicdansız bir dünyanın vicdanı” olacak cümleler sarf etmiyor.

***

Etrafımızda savaşlar oluyor; insanlar ölüyor, çocuklar sefil bir yaşam sürüyorlar. Gelişmiş ülkeler silah satıyor, silahlar küçücük yüreklerde patlıyor. “Gelişmişlik” adına insani gelişmişlikte karanlıklara gömülüyor dünya.

Yoksulluk, terk edilmişlik, sınır tanımıyor. Yoksulluğu kanıksayan ve bunu kader olarak kabul edenler giderek artıyor. Aile içi şiddeti kader olarak kabul eden ve bunu kanıksayan insanlar giderek artıyor. İşsizliği adeta kader olarak kabul eden insanlar her geçen gün artıyor.

“Ne yapsam ben işe giremeyeceğim artık,” diyenler sizin de etrafınızda. Ve insanlık, insanlar...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Engelli uzvunu yitirir, insan olma vasfını değil! 15 Mayıs 2022 | 39 Okunma Menzile giden yol 08 Mayıs 2022 | 293 Okunma İnsanın içindeki kelime garip 01 Mayıs 2022 | 52 Okunma İlk gençlik yıllarımda tutulduğum sevda: Erol Güngör 24 Nisan 2022 | 274 Okunma ‘İbrahim içimdeki putları devir’ 17 Nisan 2022 | 113 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar