‘Git vatan! Kâbe’de siyaha bürün’

Türkülerimiz, Türkçemiz, Türkiye’miz… Bunlar, bu topraklarda kendimize mahsus tarihimizin, tevekkülün, düşüncenin, tasavvurun, inancın, sanatın, yaşamın nimetleri.Peki, Türkiyesiz bir hayat tasavvuru...

Türkülerimiz, Türkçemiz, Türkiye’miz… Bunlar, bu topraklarda kendimize mahsus tarihimizin, tevekkülün, düşüncenin, tasavvurun, inancın, sanatın, yaşamın nimetleri.

Peki, Türkiyesiz bir hayat tasavvuru mümkün mü? Asla!

Çünkü insan bir şeye “bir yerden” bakar. Her yerden bir bakış hiçbir şeyi görmeyi mümkün kılmaz. “Bir yer” lazım bize, ayaklarımızı basabileceğimiz bir zemin. Bize temiz bir toprak gerekli. Bizim için Türkiye ayaklarımızı basabileceğimiz tertemiz “bir yer.”

Biz insanlığa dokunabilmek için bir yerdeyiz, Türkiye’deyiz. Bizim hafızamız bu toprakların hafızasıdır aynı zamanda. Büyüklerimizin hafızası. Bu topraklarda öğrendik; nereden başlayacağımızı, nereye gideceğimizi ve nereye varacağımızı.

Siyaset günleri gelir geçer; sahih olanla irtibat kurmanın yolu Türkiye’yi sevmekten geçer.

Türkiye...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Ulvî olan ancak sükûttur’ 23 Ocak 2022 | 25 Okunma Gülmeyen milyonlar… 16 Ocak 2022 | 97 Okunma ‘Gönül hoşluğunun gramı kaça?’ 09 Ocak 2022 | 62 Okunma Bu devlet kimin? 02 Ocak 2022 | 140 Okunma Türk/Türkiye meselesi 26 Aralık 2021 | 154 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar