Eğitimin hal-i pürmelâli

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nün ikinci yılındayız. iki yılda çok ve  büyük işler başardık.15 Temmuz binlerce yıllık tarihimiz içinde yepyeni destanımızdır. İnancın...

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nün ikinci yılındayız. iki yılda çok ve  büyük işler başardık.

15 Temmuz binlerce yıllık tarihimiz içinde yepyeni destanımızdır. İnancın en büyük silah gücü olduğunu bir kez daha gösteren bu millet, tarihin akışına yeniden bir ayar vermiştir. Türkiye, sadece kendinin değil, bölgenin de coğrafyanın da geleceğini belirlemiştir.

Türkiye, tarihî misyonuna dönüş yaptı. Eğitimin de bu anlayışa göre yeniden düzenlenmesi gerekmektedir. 

Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi, aynı zamanda yeni eğitim sistemiyle birlikte uygulamaya konulmalıdır. Yönetimde yenilenme  ihtiyacı hangi saiklerden oluşmuşsa aynı durum eğitim için de geçerlidir.

Eğitimin yeni şartlara göre düzenlenmesi, planlanması kaçınılmazdır. Hem Millî  hem de evrensel değerlere bağlı  eğitim modelinin  oluşturulması yeni yönetim siteminin uygulanmasında, kurumsallaşmasında vazgeçilmez önem arz etmektedir.

Eğitim, hayata dair  her şeyi kapsar. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kaos planı 03 Eylül 2018 | 3.435 Okunma Sultan Alpaslan ve çağdaş Diyojenler 27 Ağustos 2018 | 92 Okunma Proje örgütler / Toplum mühendisliği 20 Ağustos 2018 | 107 Okunma Stratejik düşmanlar 13 Ağustos 2018 | 120 Okunma 'Papaz Brunson'ı hapiste tutma' 06 Ağustos 2018 | 4.448 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar