ABD zalimler birliği

Bölgede, kanlı yeni bir dönemin kapıları aralanıyor. Rakka'dan ABD'nin DEAŞ'lı teröristleri  bilinmeyen bir yere tahliye etmesinden sonra Mısır'da Sina'da bir camide 250'den fazla kişinin katledilmesi DEAŞ'nın yeni...

Bölgede, kanlı yeni bir dönemin kapıları aralanıyor.

Rakka'dan ABD'nin DEAŞ'lı teröristleri  bilinmeyen bir yere tahliye etmesinden sonra Mısır'da Sina'da bir camide 250'den fazla kişinin katledilmesi DEAŞ'nın yeni görev yerini gösteriyor.

24 Kasım 2017'de Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn  ve Mısır, Dünya Müslüman Alimler Birliği'ni  'terör örgütü' ilan etti. Aynı ülkeler, Haziran 2017'de Katar'ı Müslüman Kardeşler'e  ve Dünya Müslüman Alimler Birliği'ne yardım ettiği gerekçesiyle 'teröre yardım eden ülke' statüsüne alıp ambargo uygulamaya başlamışlardı. Mısır, bir hafta  önce de  Katar'a vize uygulamaya başladı.

Suudi Arabistan'da Kral adayı Muhammed Bin Selman'ın başlattığı  17-25 Aralık 2013 benzeri " Büyük Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu sürüyor.Türkiye ile ticari ilişkileri olan işadamlarının da  mal varlıklarına el konuldu.

Eş zamanlı olarak  ABD'de Rıza Sarraf dosyası gündeme taşındı. 17-25 Aralık kumpas - montaj kasetlerini Meclis grubunda dinleten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şimdi de  ABD'ye taşınan bu komplonun vahametini anlamamış görünüyor olmalı ki olayı yine  rüşvet ve vergi kaçakçılığından yargılama olarak tanımladı. Bir başka dikkat çekici durum da CHP milletvekili İlhan Kesici'nin  FETÖ elebaşının Türkiye'ye iadesi için ABD makamlarına verilen onlarca klasörlük belgeyi 'çöp' olarak  nitelendirmesi. Darbe girişimine 'kontrollü' ve 'tiyatro' diyen zihniyet şimdi de delillere 'çöp' diyerek olayı sulandırmaya çalışıyor. Öte yandan  bir ay kadar önce yolsuzluk ve rüşvet gerekçesiyle Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'in görevden uzaklaştırılması da büyük oyundan  ayrı değil.

15 Temmuz darbe girişiminin zeminini oluşturan süreçlerden biri olan 17-25 Aralık kumpasının  dört  yıl sonra eş zamanlı olarak tekrar tedavüle sokulması üst aklın kindar kararlılığını, işin vahametini göstermekte.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kaos planı 03 Eylül 2018 | 3.435 Okunma Sultan Alpaslan ve çağdaş Diyojenler 27 Ağustos 2018 | 92 Okunma Proje örgütler / Toplum mühendisliği 20 Ağustos 2018 | 107 Okunma Stratejik düşmanlar 13 Ağustos 2018 | 120 Okunma 'Papaz Brunson'ı hapiste tutma' 06 Ağustos 2018 | 4.448 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar