Sayın Cumhurbaşkanı, hangi Türkiye’yi tasarlıyorsunuz?

Sayın Cumhurbaşkanı, Son zamanlarda yaptığınız kimi yorumlar ve bunlarla ilişkili gördüğüm bazı uygulamalar beni size bu açık mektubu yazmaya itti.

Sayın Cumhurbaşkanı,

Son zamanlarda yaptığınız kimi yorumlar ve bunlarla ilişkili gördüğüm bazı uygulamalar beni size bu açık mektubu yazmaya itti.

YILIN SON İKİ AYINA YAYILAN İMAJ ÇABALARINIZ

Açık açık “18 yılda fikri iktidarımızı tesis edemedik” diye şikâyet ettiniz. Sonra bu uğurda “fikri iktidar” için yeni bir sanat vakfı kurdunuz ve sözcünüz olarak hareket eden İbrahim Kalın da bu vakfın yönetim kurulunda yer aldı. Hedefiniz “Kadim medeniyetimizin yapıtaşları ve değerleriyle beslenen evrensel bir kültür sanat anlayışından güç alarak eğitim ve üretim odaklı yaklaşımı ile Türkiye’nin kültür-sanat ekonomisine katkı sağlamak” olarak açıklandı. Çevrenizde yalnız siyasi ve maddi güç arayışına girmiş insanlar olduğunda, dünyada saygın bir imaj elde edilemediği gibi, ülkenin içinde de güven oluşamadığı belli oldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘CHP’li Necip Fazıl’, Türkçe ezan fobisi ve Kılıçdaroğlu… 21 Ocak 2021 | 2.404 Okunma ‘Batık Batı’ ve yarattığı canavar 14 Ocak 2021 | 388 Okunma Sayın Cumhurbaşkanı, hangi Türkiye’yi tasarlıyorsunuz? 07 Ocak 2021 | 564 Okunma Covid yılı bile kadın cinayetlerini azaltamadı! 31 Aralık 2020 | 823 Okunma AKP, yeni mağduriyetine kavuştu! 24 Aralık 2020 | 1.134 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar