‘FETÖ bedeli’ ödeyen mağdur erler

Sorunlarımızın çoğu, “Hukuk Devleti” kavramından uzaklaşmakla ilgili. Bahçeli “Çakıcı dava arkadaşımdır” diyerek Kılıçdaroğlu’na yöneltilen tehditlere arka çıkıyorsa varın gerisini siz düşünün!

Sorunlarımızın çoğu, “Hukuk Devleti” kavramından uzaklaşmakla ilgili. Bahçeli “Çakıcı dava arkadaşımdır” diyerek Kılıçdaroğlu’na yöneltilen tehditlere arka çıkıyorsa varın gerisini siz düşünün! Üstelik Erdoğan’ın tam 18 yılın ardından “Avrupa Birliği” ve “demokratik hukuk devleti” eksenine dönme kararı aldığı hafta bundan daha uyumsuz çıkış yapılamazdı (!).

Sıcak siyaseti bir an rafa kaldıralım. Bir dram var: Neden söz ettiğimi askerliğini yapmış arkadaşlar daha hızlı anlayabilecekler: Orduya teslim olduğunuzda size bir tek şey öğretilir: “Burada mantık yoktur; emir komuta zinciri vardır. Askerde emir, demiri keser. Kendi mantığınızı sivil kıyafetlerinizle beraber dolaba kaldıracaksınız, sonra askeri postal giyip o dünyanın parçası olacaksınız”.

Şayet siz bir er iseniz onbaşınız veya başka bir üstünüz size emir verir. Ne söylenirse harfiyen uygularsınız. Gece 03.00-05.00 nöbetine çıkarsınız -5 derecede, ne gözünüz kapanabilir ne de konsantrasyonunuz! Duymuşsunuzdur hikâyeleri... “Bu tank cezalı, Kıbrıs çıkarmasında yürümemiş”. Ne demiştik? Mantık, pantolonunuzun arka cebinde!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sayın Bakan, alanınız sadece turizm ise... 28 Ocak 2021 | 527 Okunma ‘CHP’li Necip Fazıl’, Türkçe ezan fobisi ve Kılıçdaroğlu… 21 Ocak 2021 | 2.406 Okunma ‘Batık Batı’ ve yarattığı canavar 14 Ocak 2021 | 388 Okunma Sayın Cumhurbaşkanı, hangi Türkiye’yi tasarlıyorsunuz? 07 Ocak 2021 | 566 Okunma Covid yılı bile kadın cinayetlerini azaltamadı! 31 Aralık 2020 | 824 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar