‘CHP’li Necip Fazıl’, Türkçe ezan fobisi ve Kılıçdaroğlu…

Sayın Kılıçdaroğlu bunları toplumdaki gerilimleri azaltmak için yaptığını düşünse de partinin kimliği ve geçmişi ile çelişkiye düşüyor. Ekmeleddin İhsanoğlu olayını ise unutmadık ve unutmayacağız!

Kılıçdaroğlu, Ahmet Hoca Enstitüsü ile görüşürken, asıl CHP’nin muhafazakâr bir parti olduğunu söyledi. Ardından da “Hepimizin dedesi, babası bir şekliyle CHP’liydi. Mesela önemli şairlerden Necip Fazıl Kısakürek CHP’nin parti meclisi üyesidir bir dönem. Adnan Menderes CHP’lidir. Tek parti var zaten, çok değişik görüşlerden, kimliklerden insanlar o tek parti döneminden parlamentoda ya da parlamento dışında partiyi temsil etmişlerdir. Ayrışma çok partili hayata geçtikten sonra başlamıştır” diyor. Söyleyecek söz bulamıyorum. Sağ kesimden oy almak için Menderes ve Necip Fazıl’dan söz ederek bir CHP profili çizilemez, “Tek parti döneminde onlar da CHP üyesiydi” şeklinde bir siyaset oluşturulamaz. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gara dramı ve AKP’nin demokrasi tahammülsüzlüğü! 25 Şubat 2021 | 383 Okunma Gara’nın acısı ve ateşin düştüğü yer 18 Şubat 2021 | 261 Okunma D3 tüzüğü uygulansa, CHP’de bu istifalar yaşanmazdı! 11 Şubat 2021 | 206 Okunma ‘Demokratik Dijital Devrim Tüzüğü’ D3, CHP ve siz 04 Şubat 2021 | 1.204 Okunma Sayın Bakan, alanınız sadece turizm ise... 28 Ocak 2021 | 721 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum