Suriyelileri Türkiye'de bırakma projesi!

Mülteciler Derneği… Türkiye'deki Suriyeli sığınmacıları "mülteci" olarak tanımlıyorlar. Bunu bilinçli bir şekilde yapıyorlar. Çünkü sığınmacıların statüsü ile mültecilerin statüsü arasında çok önemli farklar var.

Türkiye'ye gelen Suriyelilerin statüsünü mülteci olarak konumlandırdığımızda uluslararası hukuk devreye giriyor ve birçok hak getiriliyor. Bu durum, Türkiye'de Suriyelilerin kalıcı olmasına yol açabilir. Suriyelilerin "mülteci" statüsünde tanımlanması durumunda, Suriye'deki şartlar olgunlaşsa bile istemedikleri takdirde Türkiye'de kalabilmelerinin önü açılıyor.

Mülteciler Derneği tam da böyle bir amaca hizmet ediyor.

Peki, Suriyeli sığınmacıların insani sorunlarıyla, yaşantılarıyla, geri dönüş çabalarıyla, karşılaştıkları problemlerle ilgili bir çalışmalarını duyduk mu? Hayır.

Peki bu dernek ne iş yapıyor?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
​​​​​​​Virüsten ölenlerin sayısı gizleniyor mu? 27 Şubat 2020 | 3.019 Okunma ​​​​​​​Serenay Sarıkaya-Cem Yılmaz aşkında neler oluyor? 25 Şubat 2020 | 3.066 Okunma Kaosa mı gidiyoruz? 21 Şubat 2020 | 785 Okunma Rusya yine askerimizi mi vuracak ve Patriot iddiası! 20 Şubat 2020 | 887 Okunma Diyarbakır'daki yolsuzluğun belgesi! 18 Şubat 2020 | 1.301 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar