​​​​​​​Suriyeli Sığınmacıları silah gibi kullanabilirler!

Türkiye'nin sınır ötesine başlattığı operasyon zamanlama ve yaklaşım olarak son derece yerinde oldu.ABD ile kontrollü sürdürülen müzakerelerden sonuç alınamayınca ciddi bir adım atıldı....

Türkiye'nin sınır ötesine başlattığı operasyon zamanlama ve yaklaşım olarak son derece yerinde oldu.

ABD ile kontrollü sürdürülen müzakerelerden sonuç alınamayınca ciddi bir adım atıldı. Amerikan kamuoyunda Başkan Donald Trump'a yönelik önemli eleştiriler geliyor.

Trump'ın bu eleştirilere verdiği yanıtlardan bir tanesi özellikle dikkatimi çekti. Aynen şu ifadeleri kullandı: "Türkiye olmasaydı milyonlarca Suriyeli dünyaya yayılacaktı."

Bu söz son derece önemli, son derece çarpıcı.

Trump, kendisine yönelen eleştirileri aklayabilmek adına Suriyelileri adeta bir "mikrop" gibi tanımlayıp, Türkiye'ye ihale ettiklerini itiraf ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da operasyona tepki gösteren AB ülkelerine şu açıklamayı yaptı:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti'nin tadını kaçıracak araştırma 16 Ocak 2020 | 7.787 Okunma Keşke Arap şeyhlerini değil onu dinleseydiniz! 14 Ocak 2020 | 3.492 Okunma "Vergiyi devlete veriyoruz, Haluk Levent'ten yardım bekliyoruz" 10 Ocak 2020 | 2.610 Okunma ​​​​​​​"İnsan yazın bile eldiven takar mı?" 09 Ocak 2020 | 2.439 Okunma ​​​​​​​"Süleymani öldü" diye sevinenler tehlikenin farkında mısınız? 07 Ocak 2020 | 4.056 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar