Merdiven Altı Sözde Tarikatlar!

Türkiye'nin belirli dönemlerde, korunan, kollanan, görmezden gelinen alanları oldu. Olmaya da devam ediyor.Yasalar o alanlara işlemez, yanlışları görülse bile ses edilmez, çünkü çark dönüyor, çıkar...

Türkiye'nin belirli dönemlerde, korunan, kollanan, görmezden gelinen alanları oldu. Olmaya da devam ediyor.

Yasalar o alanlara işlemez, yanlışları görülse bile ses edilmez, çünkü çark dönüyor, çıkar grupları ortak paydada buluşmuştur.

Yanlışa "yanlış" denmediği için, göz yumulan hatalar bir kartopu gibi büyüyerek çığ haline dönüşüyor.

2002 sonrası siyasi erklerin yaptıkları en büyük hata "bizdendir, üzerine gitmeyelim" diyerek göz yumdukları "din görünümlü" teşkilatlanmalardır.

Gülen cemaati belki de bu dönemin en çok kollanan, önü açılan teşkilatlanmasıydı. Daha da önemlisi bu AK Parti döneminde değil, uzun yıllardır süregelen bir yapıydı.

İktidara gelen siyasiler, Gülen grubunu karşısına almaktan çekiniyordu. Cemaat aslında gerçek bir örgütlenmeydi; tehdit, şantaj, insan öldürme gibi eylemleri olmasına rağmen bunlar konuşulmuyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ağırel "Beni tutuklayabilirler" demişti 13 Mart 2020 | 2.995 Okunma Türkiye, Esad'la masaya oturtulmak isteniyor 06 Mart 2020 | 2.278 Okunma ​​​​​​​Milli Savunma Bakanlığı konuya acilen el atmalı 05 Mart 2020 | 2.430 Okunma Suriye'de saklanan gerçekler 03 Mart 2020 | 10.174 Okunma Coronavirüs'te Erzurum Pilot İl mi? 28 Şubat 2020 | 3.630 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar