Merdiven Altı Sözde Tarikatlar!

Türkiye'nin belirli dönemlerde, korunan, kollanan, görmezden gelinen alanları oldu. Olmaya da devam ediyor.Yasalar o alanlara işlemez, yanlışları görülse bile ses edilmez, çünkü çark dönüyor, çıkar...

Türkiye'nin belirli dönemlerde, korunan, kollanan, görmezden gelinen alanları oldu. Olmaya da devam ediyor.

Yasalar o alanlara işlemez, yanlışları görülse bile ses edilmez, çünkü çark dönüyor, çıkar grupları ortak paydada buluşmuştur.

Yanlışa "yanlış" denmediği için, göz yumulan hatalar bir kartopu gibi büyüyerek çığ haline dönüşüyor.

2002 sonrası siyasi erklerin yaptıkları en büyük hata "bizdendir, üzerine gitmeyelim" diyerek göz yumdukları "din görünümlü" teşkilatlanmalardır.

Gülen cemaati belki de bu dönemin en çok kollanan, önü açılan teşkilatlanmasıydı. Daha da önemlisi bu AK Parti döneminde değil, uzun yıllardır süregelen bir yapıydı.

İktidara gelen siyasiler, Gülen grubunu karşısına almaktan çekiniyordu. Cemaat aslında gerçek bir örgütlenmeydi; tehdit, şantaj, insan öldürme gibi eylemleri olmasına rağmen bunlar konuşulmuyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Karanlık Hocalar! 20 Eylül 2019 | 704 Okunma AK Parti'deki klikler kontrolden çıktı! 19 Eylül 2019 | 4.369 Okunma FETÖ borsalarının işlem hacmi genişledi! 17 Eylül 2019 | 1.876 Okunma Saray'daki rezalet! 13 Eylül 2019 | 1.892 Okunma Soydaşlarınızı kaça sattınız? 12 Eylül 2019 | 239 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar