Diyanet'i karıştıran olaylar!

Diyanet İşleri Başkanlığı son yıllarda en çok tepki çeken kurumlardan biri haline geldi.AK Parti'nin Diyanet İşleri Başkanlığı'na getirdiği ilk isim Prof. Dr. Ali Bardakoğlu'ydu.Bardakoğlu'ydu.

Bardakoğlu yaklaşık 7 yıl görevinin başında kalırken; Cuma hutbelerine siyaset sokulmadı, FETÖ'nün Diyanet içindeki faaliyetleri konuşulmadı, Diyanet'in kurum kültürü zor da olsa korundu.

Ancak bu durum hükümeti rahatsız ediyordu. Bardakoğlu, Diyanet'in Cumhuriyet'in bir kurumu olduğu ve liyakat sisteminin bozulmaması gerektiği üzerindeki ısrarı AK Parti'den tepkiyle karşılanıyordu. "Bizim zor günlerimizde siz olmayacaksanız ne anlamınız kalıyor, bizi buraya halk seçti, getirdi, sizin de destek vermeniz gerekiyor" gibi baskılar Bardakoğlu'nu bunaltmıştı.

O günlerde, Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik algı operasyonları da devam ediyordu.

Bardakoğlu, "Atatürk'ün Diyanet İşleri Başkanlığı'na verdiği önemi ve itibarı bugüne kadar hiçbir zaman görmedik. O yüzden resepsiyonlara katılmayı uygun görmüyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Coronavirüs'te Erzurum Pilot İl mi? 28 Şubat 2020 | 3.535 Okunma ​​​​​​​Virüsten ölenlerin sayısı gizleniyor mu? 27 Şubat 2020 | 3.333 Okunma ​​​​​​​Serenay Sarıkaya-Cem Yılmaz aşkında neler oluyor? 25 Şubat 2020 | 3.073 Okunma Kaosa mı gidiyoruz? 21 Şubat 2020 | 786 Okunma Rusya yine askerimizi mi vuracak ve Patriot iddiası! 20 Şubat 2020 | 893 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar