ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Sadeleşin

Bu aralar trend, yalın olana geri dönmek .

Başak Dizer
Başak Dizer Hürriyet Gazetesi
18 Ağustos 2018 | 2.3 K

Bu aralar trend, yalın olana geri dönmek. Ve kaliteli beyaz örgü bir triko ya da beyaz tişörtten, evladiyelik bir denim pantolondan daha kibar ve sade bir şey olamaz.

Eski bayram günlerinde bayram zamanı çoluk çocuk en güzel, yeni ve temiz kıyafetlerle bayram şekeri gibi gezerdik.


Artık bu toplumsal eğilimlerden hiçbiri kalmadı. Hatta bayram zamanı tatil zamanıyla eşdeğer oldu. Önümüzde 10 günlük bir bayram ‘tatili’ var ve sonbahar sezonu da kapıda. Size tavsiyem, COS markasının yeni sezon görselindeki gibi özel, sade olana, basit olana geri dönmek. Özellikle erkekler için kaliteli beyaz örgü bir triko ya da beyaz tişörtten ve evladiyelik bir denim pantolondan daha kibar ve yalın bir şey olamaz. Öne çıkaracaksanız karakterinizi çıkarın; kıyafetler desteklesin...

Oldu mu Henry!
Henry Cavill’in şu görselde tek onaylamadığımız şeyi siyah gömleği olacak. Açık renk takım elbisenin içine daha koyu renk gömlek giymek yasaklansın. Özellikle bu ekose desenli açık gri takımın içine bembeyaz jilet gibi bir gömlek giyseydi her şey güzel olacaktı.


SORUN, ANLATAYIM

Her hafta stil ile ilgili sorularınızı yanıtlıyorum. Mail atmanız yeterli!

Soru:
Bayram tatili için yurtdışına yabancı arkadaşlarımızın yanına gidiyoruz. Buradan ne hediye götürebilirim, tavsiyeniz neler?

Cevap:
Bayram hediyesi olarak bir yabancıya alınacak çok turistik hediyelik eşyalar ve yiyecekler dışında, Türkiye’de tasarım ve üretimi olan markalardan hediye edebilirsiniz. Ben Mavi markasının ‘İstanbul’ yazılı tişörtlerinden almıştım. Siz de bu tarz lokal ve yerli kültürü destekleyen mesajlı tişörtlerden götürelibilir ya da denim kumaşı cenneti olan ülkemizden birkaç jean gömlek, yüzde yüz pamuklu kumaştan yapılmış şilebezi gömlek, keten ve ipek kumaş kaşkol, kaliteli Bursa havlularından bir paket yapabilirsiniz. Mavi, Koton, adL, Ramsey, Kiğılı, Avva ve Damat gibi markalar indirimde; uğrayın derim.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER