Türkiye’nin hiç konuşmadığı o gerçeğe dikkat!

Siyasetin ana gündemi, CHP’nin başlattığı ‘Türban Yasası’ tartışması, ‘Kılıçdaroğlu’nun ABD gezisi’ ve ‘Altılı Masanın bir türlü...

Siyasetin ana gündemi, CHP’nin başlattığı ‘Türban Yasası’ tartışması, ‘Kılıçdaroğlu’nun ABD gezisi’ ve ‘Altılı Masanın bir türlü açıklanmayan adayı’ etrafında dönüp duruyor.

TV ekranları, radyolar, gazeteler ve internet sitelerinin sayfaları bu tartışmalara odaklanmış durumda. Kılıçdaroğlu’nun ABD’de yediği hamburgeri saatlerce konuşan yandaşlar, halkın yiyemediği ekmeği ağızlarına bile alamıyor. Halkın çektiği yoksulluk, uzayan ekmek kuyrukları ve gıdaya erişimin git gide zorlaşması artık hiç kimsenin gündemine girmiyor.

Hadi iktidarı anladık da muhalefete ne oluyor?

Başta Altılı Masa’yı oluşturan muhalefet partileri olmak üzere hiç kimse ekonomideki acı tabloyu konuşmuyor. Herkes, sanki böyle bir sorun yokmuş gibi davranıyor.

Oysa ki; TOBB’un verilerine göre, ekonomik kriz daha da derinleşiyor ve yıkıcı etkileri kendisini daha çok hissettiriyor.

TOBB’un bir iki gazete dışında hiçbir mecrada yer bulamayan son verileri, kimse konuşmasa da bu acı gerçeğin kendisini kısa sürede hissettireceğini gösteriyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Altılı Masa için önemli bir fırsat… 21 Ocak 2023 | 8.383 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu’nun "İnönü taktiği" neyi gösterdi; neye yaradı? 18 Ocak 2023 | 2.702 Okunma Ahmet Davutoğlu’nun unutması gereken o kelimeyi açıklıyorum… 13 Ocak 2023 | 313 Okunma Altılı Masa’nın lideri tarihe nasıl geçecek? 12 Ocak 2023 | 5.007 Okunma HDP’nin aday çıkarması Altılı Masa’yı nasıl etkiler? 10 Ocak 2023 | 4.711 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar