Tam bir çürümüşlük örneği…

Korkusuz Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş'ın bugünkü (04.08.2022)''Tam bir çürümüşlük örneği…'' başlıklı yazısı.

Artık neye şaşırıp neye tepki göstereceğimizi biz de bilemiyoruz!

Başka ülkelerde belki de on yıla sığacak rezalet ve skandallar, bizde bir gün içinde yaşanıyor.

Gün geçmiyor ki; yeni bir skandala rastlamayalım…

AKP’nin 20 yıllık iktidarının ortaya çıkardığı kültür, Türkiye’yi adım adım çürütüyor.

İZLERKEN YORULUYORUZ…

İşte sadece dün yaşanan skandallardan birkaçı:

TÜİK Başkanı Erhan Çetinkaya, aylık enflasyon çizelgesini açıklamadan hemen önce Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı ziyaret etti. Bu ziyaretin ardından açıklanan enflasyon oranı ise yüzde 79,60 olarak belirlendi. Bağımsız kuruluş ENAG ise enflasyonun yüzde 176, 07 olduğunu açıkladı.

TÜİK’in açıkladığı verilerin üzerinden yorum yapan Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, “Maaşlara yüzde 15 oranında bir zam gelir’’ dedi. Böylece, vatandaşın emeğinin karşılığını alamayacağı ve TÜİK’in bu amaçla devreye sokulduğu görüldü.

İBB’NİN PARALARI BUHAR OLDU

Bir başka skandal ise AKP’li Merve Kavakçı ile ilgili…

AKP’nin seçkin ailelerinden Kavakçıların kızı olan Merve Hanım, İBB yönetiminin AKP’de olduğu dönemde Metro AŞ’de istihdam edilmiş ve yurt dışında öğrenim görmesi için de kendisine 155 bin dolar burs verilmişti. Yönetim değişince, CHP’li İBB yönetimi AKP’lilerin verdiği bursları inceledi.

Teftiş Kurulu’nun incelemesi sonucu, dönemin İstanbul Ulaşım Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ali Yandır ve Genel Müdürü Ömer Yıldız hakkında “hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma” iddiasıyla Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, konuyu araştırmaya gerek bile görmedi. Dosya hakkında takipsizlik kararı verdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Altılı Masa için önemli bir fırsat… 21 Ocak 2023 | 8.376 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu’nun "İnönü taktiği" neyi gösterdi; neye yaradı? 18 Ocak 2023 | 2.689 Okunma Ahmet Davutoğlu’nun unutması gereken o kelimeyi açıklıyorum… 13 Ocak 2023 | 311 Okunma Altılı Masa’nın lideri tarihe nasıl geçecek? 12 Ocak 2023 | 5.005 Okunma HDP’nin aday çıkarması Altılı Masa’yı nasıl etkiler? 10 Ocak 2023 | 4.705 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar