Tam bir çürümüşlük örneği…

Korkusuz Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş'ın bugünkü (04.08.2022)''Tam bir çürümüşlük örneği…'' başlıklı yazısı.

Artık neye şaşırıp neye tepki göstereceğimizi biz de bilemiyoruz!

Başka ülkelerde belki de on yıla sığacak rezalet ve skandallar, bizde bir gün içinde yaşanıyor.

Gün geçmiyor ki; yeni bir skandala rastlamayalım…

AKP’nin 20 yıllık iktidarının ortaya çıkardığı kültür, Türkiye’yi adım adım çürütüyor.

İZLERKEN YORULUYORUZ…

İşte sadece dün yaşanan skandallardan birkaçı:

TÜİK Başkanı Erhan Çetinkaya, aylık enflasyon çizelgesini açıklamadan hemen önce Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı ziyaret etti. Bu ziyaretin ardından açıklanan enflasyon oranı ise yüzde 79,60 olarak belirlendi. Bağımsız kuruluş ENAG ise enflasyonun yüzde 176, 07 olduğunu açıkladı.

TÜİK’in açıkladığı verilerin üzerinden yorum yapan Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, “Maaşlara yüzde 15 oranında bir zam gelir’’ dedi. Böylece, vatandaşın emeğinin karşılığını alamayacağı ve TÜİK’in bu amaçla devreye sokulduğu görüldü.

İBB’NİN PARALARI BUHAR OLDU

Bir başka skandal ise AKP’li Merve Kavakçı ile ilgili…

AKP’nin seçkin ailelerinden Kavakçıların kızı olan Merve Hanım, İBB yönetiminin AKP’de olduğu dönemde Metro AŞ’de istihdam edilmiş ve yurt dışında öğrenim görmesi için de kendisine 155 bin dolar burs verilmişti. Yönetim değişince, CHP’li İBB yönetimi AKP’lilerin verdiği bursları inceledi.

Teftiş Kurulu’nun incelemesi sonucu, dönemin İstanbul Ulaşım Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ali Yandır ve Genel Müdürü Ömer Yıldız hakkında “hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma” iddiasıyla Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, konuyu araştırmaya gerek bile görmedi. Dosya hakkında takipsizlik kararı verdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ÖSYM’nin kapısı yine cemaate açıldı! 05 Ağustos 2022 | 3.707 Okunma Tam bir çürümüşlük örneği… 04 Ağustos 2022 | 2.161 Okunma Herkesin merak ettiği o liste elimde… 03 Ağustos 2022 | 5.102 Okunma Bay Ecevit, Bay Demirel, Bay Kemal… 02 Ağustos 2022 | 1.292 Okunma AKP’de hayal kırıklığı yaratan fotoğraflar… 01 Ağustos 2022 | 5.721 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar