Süleyman Soylu, Süleyman Demirel ve İsmet İnönü…

Korkusuz Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş'ın bugünkü (12.05.2022)''Süleyman Soylu, Süleyman Demirel ve İsmet İnönü…'' başlıklı yazısı.

Başı şu sıralar Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile fena halde dertte olan AKP’li İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hedef şaşırtmak ve gündemi değiştirmek için yine bilindik yollara başvurdu. Soylu, Aydın’ın Koçarlı ilçesindeki Adnan Menderes Demokrasi Müzesi’nde yaptığı konuşmada Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. Cumhurbaşkanı, CHP eski Genel Başkanı ve milli kahramanımız İsmet İnönü’yü hedef aldı.

HEP AYNI SÖZLER

‘Demokrasiye Geçişin 72. yılında Adnan Menderes ve Türkiye Demokrasi Tarihi Forumu’na katılan Süleyman Soylu, CHP ve CHP’nin 2. Genel Başkanı merhum İsmet İnönü için nezaket dışı sözler sarf etti.

Soylu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı İsmet İnönü’yü anlatırken, şu ifadeleri kullandı:

“Peki bu kimin CHP’si? Bu İsmet İnönü’nün CHP’sidir. O gün darbeyi yapan da İsmet İnönü’nün CHP’sidir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin rengini, kanını, suyunu, sinirini, duygusunu veren de İsmet İnönü’nün CHP’sidir. Bugün kurulduğu tarihle bugün arasında hiçbir benzerlik söz konusu değildir.”

Tarihi baştan sona çarpıtan Soylu, “İsmet İnönü’yü iyi anlamadan, onun yaptıklarına ve bıraktıklarına iyi bakmadan Türkiye’nin demokrasiyle buluşamayacağını” da söyledi.

TARİHTEN DERSLER…

Soylu’nun bu sözlerini duyunca, aklıma dönemin Adalet Partisi Genel Başkanı Süleyman Demirel ile CHP Genel Başkanı İsmet İnönü arasında geçen bir anekdot ve Demirel’in sonraki dönemlerde verdiği bir cevap geldi.

Gelin birlikte okuyalım…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Gizemli gezi’ye katılan 500 kişi kim? 18 Mayıs 2022 | 515 Okunma AKP’nin dikkat çeken suskunluğu… 17 Mayıs 2022 | 3.389 Okunma Halkın en büyük korkusu… 16 Mayıs 2022 | 149 Okunma CHP’li Kaftancıoğlu’na verilen ceza… 13 Mayıs 2022 | 1.335 Okunma Süleyman Soylu, Süleyman Demirel ve İsmet İnönü… 12 Mayıs 2022 | 355 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar