Özgür Özel’in hemen yapması gereken iki şey var…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM’deki temsilcisi CHP Grup Başkanı Özgür Özel, salı günü saat 13.00 sularında makamında bir grup arkadaşıyla buluşup değerlendirme...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM’deki temsilcisi CHP Grup Başkanı Özgür Özel, salı günü saat 13.00 sularında makamında bir grup arkadaşıyla buluşup değerlendirme toplantısı yaptıktan sonra rotasını Söğütözü’ndeki genel merkeze çevirdi.

Özel, yılardan bu yana temsilciliği ve sözcülüğünü yaptığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun odasının bulunduğu 12. kata çıkarak “durumunu arz etti.”  Özel, “Genel başkan adayı olmak ve genel merkez binasında adaylığını açıklamak istediğini” söyledi.

Özel’i dinleyen Kılıçdaroğlu, herhangi bir yorum yapmadı. Herhangi bir telkinde de bulunmadı.  Kılıçdaroğlu, temsilcisi ve aynı zamanda muhalifi Özel’in “Adaylığımı genel merkezde açıklamak istiyorum’’ talebine onay verdikten sonra, “Arkadaşlar gerekli koşulları sağlarlar” demekle yetindi.

YOĞUN TELEFON TRAFİĞİ

Özel’in Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettiğini öğrenir öğrenmez bunu eski adı Twitter’da paylaştım. (Twiter’ın yeni adı X’e bir türlü alışamadım.) Kamuoyu böylece Özel’in adaylığına ilişkin ilk somut adımı öğrenmiş oldu. CHP’li Özel de benden bir saat sonra bir mesaj yayımlayarak cuma günü kamuoyuna bir açıklama yapacağını duyurdu.

Siz bu satırları okurken, Özgür Özel genel merkez binasında hem adaylığını hem de moda deyimle ‘’Tutum Belgesi’’ni açıklayacak. Özel’in arkadaşları son üç gündür milletvekilleri ve PM üyelerini arayarak toplantıya katabilmek için çaba gösteriyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP’li başkanlar neden "Kemal Kılıçdaroğlu göreve devam etsin" diyor? 27 Eylül 2023 | 2.480 Okunma Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş ve tüm CHP’liler artık bu gerçeği kabul etmeli… 22 Eylül 2023 | 6.834 Okunma Meral Akşener CHP’ye operasyon çekiyor ve CHP’lilerin alerjilerini kaşıyor 20 Eylül 2023 | 4.058 Okunma Özgür Özel’in hemen yapması gereken iki şey var… 15 Eylül 2023 | 2.908 Okunma Devlet Bahçeli, İYİ Parti’den istediğini aldı 13 Eylül 2023 | 5.774 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar