ÖSYM’nin kapısı yine cemaate açıldı!

Korkusuz Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş'ın bugünkü (05.08.2022)''ÖSYM’nin kapısı yine cemaate açıldı!'' başlıklı yazısı.

Yine binlerce gencin, emeği, umudu ve hayalini yok ettiler!

Yine binlerce gencin ülkeye, devlete ve geleceğe dair güvenini tuzla buz ettiler!

Yıllardan beri süren ‘sınav yolsuzluğu’ bu kez gizlenemeyecek bir şekilde ortaya çıkınca, gençlerden sadece ‘özür’ dileyerek ve sınavı iptal ederek konuyu kapatmaya çalıştılar!

Bu ne ilk ne de son…

31 Temmuz 2022 tarihinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonrası ortaya çıkan rezalet, AKP ve MHP iktidarının Türkiye’yi yönetemediğinin en açık ve en net kanıtlarından biridir!

Bu iktidar artık bir sınavı bile eline yüzüne bulaştırmadan yapamamakta; rezalet ortaya çıktığında ise yine o bildik FETÖ paravanının arkasına saklanmaktadır!

Oysa ki; her şey ortada…

Hadi düne kadar “FETÖ soruları çaldı” diyor, suç ortaklığınızı gizlemeye çalışıyordunuz.

Peki bugün kimi suçlayacaksınız?

‘SORULAR SATILDI’ İDDİASI

Eğer sorular çalınmış ya da iddia edildiği üzere bir internet sitesi üzerinden 1000 dolara satılmışsa, bunun sorumlusu doğrudan sizsiniz! Sizin iktidarınızdır! Hesap vermek yerine, yine ‘hayali’ senaryoların arkasına saklanıyor ve kendi sorumluluğunuzun üstünü örtmeye çalışıyorsunuz.

Yediiklim Yayıncılık’ın test kitapçıklarında yer verdiği 20 soru, KPSS’nin 31 Temmuz’daki sınavında ‘’şıklarına kadar’’ aynı çıkıyor. Ve üstelik bu gizli saklı da yapılmıyor. Daha önce ÖSYM’nin kitap basım ihalelerini de aldığı ortaya çıkan Yediiklim Yayıncılık, kendi soruları ile ÖSYM’nin sorularının aynı olduğunu sosyal medya hesabından duyuruyor. Yediiklim Yayıncılık, 20 sorunun yazılı halini “Biz yazdık, ÖSYM sordu” diye tek tek paylaşıyor.

Devam edelim…

AKP’liler ziyaret etmeden duramıyor!
Yediiklim Yayıncılık, sektörde iktidara yakınlığıyla bilinen bir firma… Sosyal medya hesaplarını incelediğinizde, AKP iktidarı temsilcilerinin bu yayınevini sık sık ziyaret ettiğini görüyorsunuz. Belli ki; ÖSYM de Yediiklim Yayıncılık’ı bazı basım işleri için bu yüzden tercih etmiş.

MECBUR KALDILAR…

AKP iktidarı, şimdi tüm ‘suçu’ Yediiklim Yayıncılık’la ilişkisi olan  ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ün üstüne yıkıp işin içinden sıyrılmaya çalışıyor. DDK ve savcılık, Yediiklim Yayıncılık’ın ofisinde arama yaparak kanıt arıyor. Bence kanıtı hem ÖSYM’ye Halis Aygün’ü atayan hem de bu şaibeli işlere göz yuman AKP Genel Merkezi’nde arasınlar. Tabii bu arada ÖSYM’nin ana binasını aramayı da ihmal etmesinler!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Altılı Masa için önemli bir fırsat… 21 Ocak 2023 | 8.370 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu’nun "İnönü taktiği" neyi gösterdi; neye yaradı? 18 Ocak 2023 | 2.688 Okunma Ahmet Davutoğlu’nun unutması gereken o kelimeyi açıklıyorum… 13 Ocak 2023 | 307 Okunma Altılı Masa’nın lideri tarihe nasıl geçecek? 12 Ocak 2023 | 5.005 Okunma HDP’nin aday çıkarması Altılı Masa’yı nasıl etkiler? 10 Ocak 2023 | 4.702 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar