Meral Akşener’in İmamoğlu ve Yavaş kaygısı…

Tv100 Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş'ın bugünkü (07.12.2022)''Meral Akşener’in İmamoğlu ve Yavaş kaygısı…'' başlıklı yazısı.

Seçim tarihi yaklaştıkça, Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusu daha yüksek sesle sorulmaya başlandı.

Zira; herkesin “tarihi” olarak nitelediği bu seçim sürecini, her iki ittifakın cumhurbaşkanı adayları sürükleyecek ve sonuçları biraz da o adayların performansları belirleyecek.

Dolayısıyla; ‘’adayın kim olacağı’’ önemli…

Bu bağlamda, muhalefetteki bazı isimlerin “Şartlar uygun; kimi koysak kazanır” düşüncesi gerçekçi değil... Zira; elimizdeki kamuoyu araştırmaları da bizi doğruluyor.


İYİ PARTİ CEPHESİ…

Geride kalan günlerde sohbet ettiğim İYİ Parti’nin etkili bir ismi de muhalefetteki bu rahatlığın yanlış olduğuna dikkat çekti ve “İşi şansa bırakamayız” dedi.

İYİ Parti’nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sıcak bakmadığı artık bir sır değil…

Ancak İYİ Parti, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkarken, herhangi bir alternatif de sunmuyor / sunamıyor. İYİ Parti’nin bu tavrı, cumhurbaşkanı adayının açıklanmasını sürekli geciktiriyor. Bu tavır, sürecin olası cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu ve dolayısıyla Altılı Masa’nın aleyhine işlemesine sebep oluyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Altılı Masa için önemli bir fırsat… 21 Ocak 2023 | 8.379 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu’nun "İnönü taktiği" neyi gösterdi; neye yaradı? 18 Ocak 2023 | 2.702 Okunma Ahmet Davutoğlu’nun unutması gereken o kelimeyi açıklıyorum… 13 Ocak 2023 | 311 Okunma Altılı Masa’nın lideri tarihe nasıl geçecek? 12 Ocak 2023 | 5.005 Okunma HDP’nin aday çıkarması Altılı Masa’yı nasıl etkiler? 10 Ocak 2023 | 4.707 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar