Korkutan uyarı: 3 bin kişi daha gidiyor…

Korkusuz Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş'ın bugünkü (24.05.2022)'' Korkutan uyarı: 3 bin kişi daha gidiyor…'' başlıklı yazısı.

AKP iktidarı binlerce doktorun ve sağlık emekçisinin ‘’Geçinemiyoruz, yaşayamıyoruz, şiddet görüyoruz’’ feryadına kulağını tıkadı. İktidar bu feryatları görmezden geldikçe, yurt dışına yerleşen ve yerleşme kararı alan doktorların sayısı da artmaya başladı. Sosyal medyada neredeyse hemen hemen her gün bir doktorun daha ‘’Yurt dışına yerleşiyorum, gidiyorum, gitmek için eşimle birlikte karar aldık’’ yazılı twitlerini okuyorum.

ERDOĞAN REST ÇEKİNCE…

Gitme kararı alan doktor sayısının artmasında AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tabipler Odası’na çektiği “Giderlerse gitsinler’’ restinin çok büyük payı var. Çünkü; Erdoğan’ın bu tavrı, doktorların kendilerini ‘’değersiz’’ hissetmesine yol açtı.

Hiç kimse, kendisine değer verilmediğini hissettiği bir yerde durmaz, durmak istemez!

Doktorlar da bu yüzden hem para kazanıp yaşayabilmek hem de hasta yakınlarından dayak yememek için birer birer gidiyorlar…

YENİ BİR KITLIK TÜRÜ!

Sanırım ‘birer birer’ tanımı durumu ifade etmek için artık yetersiz kalıyor. İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak’ın ortaya koyduğu veriler, kapımıza dayanan açık ve yakın tehlikenin boyutlarını göstermesi açısından önemli bir gösterge… ‘’Türkiye nitelikli hekim kıtlığı yaşayacak’’ diyen Başkan Kaynak, çalışma arkadaşlarının maddi olarak çok zor durumda kaldığını belirtiyor. Ardından ise şöyle diyor:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çocuk maması için ağlayan genç... 06 Temmuz 2022 | 1.218 Okunma AKP İmamoğlu ve Yavaş’ı bekliyormuş… 05 Temmuz 2022 | 2.727 Okunma Tayyip Erdoğan’ın yapamadığı hesap… 04 Temmuz 2022 | 3.216 Okunma AKP yine hayal satıyor… 01 Temmuz 2022 | 2.216 Okunma ‘AKP işçiye-memura para dağıtacak’ 30 Haziran 2022 | 6.139 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar