Kimi görsem iki konudan bahsediyor…

Korkusuz Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş'ın bugünkü (06.05.2022)''Kimi görsem iki konudan bahsediyor…'' başlıklı yazısı.

Bir Ramazan / Şeker Bayramı’nı daha geride bıraktık. Ancak toplumun büyük bir bölümü, bu bayramı da ağız tadıyla kutlayamadı. Çünkü; ekonomik kriz kendisini daha çok hissettiriyor. Kimsenin tadı tuzu yok… Alım gücü düştükçe moraller bozuluyor, bayramı kutlayacak heves kalmıyor.

Bayramda çocuğuna torununa bir gömlek bir pantolon alamayan ya da harçlık bile veremeyen milyonlarca kişi var artık Türkiye’de… Bu yüzden bayramların eski tadı yok… Dedeler torunlarına, anne babalar, çocuklarına mahcup…

Hele bir de tencere-tava kaynamayınca ne bayramın tadı kalıyor ne de hayatın…

TEK SORUMLU AKP DEĞİL

Türkiye, ağır bir ekonomik krizin sarmalına girdi ve çıkamıyor. Bu krizin sorumlusu tabii ki AKP ve MHP iktidarıdır… Bir de onları kayıtsız şartsız destekleyen BBP ve Vatan Partisi… Açlık ve yoksulluktan AKP kadar en az onlar da sorumludur.

Bayram sürecinde TV programlarına ara verdiğim için, toplumun değişik kesimleri ile daha çok konuşma, görüşme ve fikir alışverişi yapma fırsatı buldum. Yukarıdaki tespitleri de bu yüzden kaleme aldım. Bayram boyunca konuştuğum-görüştüğüm tüm kişilerin bahsettiği iki konu vardı:
Ekonomik kriz ve mülteciler…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP’li Kaftancıoğlu’na verilen ceza… 13 Mayıs 2022 | 1.331 Okunma Süleyman Soylu, Süleyman Demirel ve İsmet İnönü… 12 Mayıs 2022 | 263 Okunma AKP ve MHP’nin çözmek istemediği sorun… 11 Mayıs 2022 | 2.468 Okunma AKP’nin yaptığı büyük kötülük! 10 Mayıs 2022 | 2.589 Okunma Muhalefet partilerine küçük bir hatırlatma… 09 Mayıs 2022 | 3.300 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar