Kılıçdaroğlu’nu memnun eden çağrı…

Korkusuz Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş'ın bugünkü (15.06.2022)''Kılıçdaroğlu’nu memnun eden çağrı…'' başlıklı yazısı.

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yaptığı “Adaylığını açıkla” çağrısı muhalefetin büyük bölümü tarafından tepkiyle karşılandı. Muhalefetin sembol isimleri, Erdoğan ve Bahçeli’ye “Adayımızı niye merak ediyorsunuz?” karşılığını verdi.

CHP LİDERİ FARKLI BAKIYOR

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise muhalefetin belli bir bölümüyle bu konuda ayrışıyor. Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve Bahçeli’nin peş peşe yaptığı çağrıların ‘kendi adaylığını güçlendirdiği’ ve ‘toplumun bir kesimini adaylığına alıştırdığı’nı düşünüyor.

Geride bıraktığımız günlerde sohbet ettiğim CHP’nin ileri gelen isimleri “Sayın genel başkanımız bu çağrılardan hayli memnun” diyerek genel merkezin havasını yansıtmıştı.

Belli ki; bu sözlerin arkasında yatan sebep genel merkeze giden kamuoyu araştırmalarında ortaya çıkan sonuçmuş…

“İLGİ ARTIYOR”

Dün bu köşede yayımladığım ve günün en çok konuşulan konuları arasına giren Motto Araştırma’nın verileri de Kılıçdaroğlu’nun neden memnun olduğunu gösteriyor. Araştırma şirketinin sahibi Semih Turan’ın ortaya koyduğu verilere göre, “Kılıçdaroğlu’nun oyları, adaylığı konuşuldukça artıyor.”

GEÇ KALINIRSA…

Tabii bu “Oylar madem konuşuldukça artıyor. O halde Kılıçdaroğlu adaylığını seçime iki üç ay kala açıklasın” anlamına da gelmiyor. CHP lideri ya da bir başkası adaylığını açıklamayı geciktirdiği an, yükseliş eğrisi düşüş eğrisine döner.

MACARİSTAN ÖRNEĞİNİ UNUTMAYIN

İşte o momenti yakalamak ve beklentinin en üst düzeye ulaştığı an adaylığı açıklamak gerek…

Zira; aday kim olacaksa olsun, açıklanması geciktikçe, toplumsal beklenti ortaya çıkan ‘belirsizlik’ yüzünden ‘hayal kırıklığı’na da dönüşebilir. Seçmen “Bunlar bu işi beceremeyecek” duygusuna kapılırsa, Millet İttifakı’nın, Macaristan örneğini yaşaması kaçınılmaz hale gelir.

Bu parklara nasıl kıyıyorsun AKP!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tayyip Erdoğan’ın yapamadığı hesap… 04 Temmuz 2022 | 3.151 Okunma AKP yine hayal satıyor… 01 Temmuz 2022 | 2.209 Okunma ‘AKP işçiye-memura para dağıtacak’ 30 Haziran 2022 | 6.132 Okunma AKP umudunu kime bağladı? 29 Haziran 2022 | 3.406 Okunma AKP ‘Kral Çıplak’ restine karşılık veremedi! 28 Haziran 2022 | 1.866 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar