‘Gizemli gezi’ye katılan 500 kişi kim?

Korkusuz Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş'ın bugünkü (18.05.2022)''‘Gizemli gezi’ye katılan 500 kişi kim?'' başlıklı yazısı.

Ankara’dan İstanbul’a taşınması tam bir yılan hikayesine dönen Ziraat Bankası’nda birbirinden garip işler oluyor. Bankanın Genel Müdürü Alpaslan Çakar ise medyada yer alan haberlere ilişkin hiçbir açıklama yapmıyor.

Belli ki; Çakar’ın verebilecek hiçbir cevabı yok.

CHP MECLİS’E TAŞIDI…

Bankanın taşınma macerasında boşa harcanan ve harcanacak olan milyonlarca lirayı bu köşeden sorduk ancak yanıt gelmedi!

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, köşemizde yer alan bilgileri TBMM’ye taşıdı ve kamunun merak ettiği soruları Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlamasını istedi.

Bakalım Fuat Oktay, boşa harcanan paralarla ilgili bir açıklama yapacak mı?

GİZEMLİ TEKNE GEZİSİ

Ziraat Bankası’na ilişkin bilgiler geldikçe yazıyor ve halk adına denetim görevimizi yerine getiriyoruz.


Emekliliğine gün sayan bir bürokratın verdiği yeni bir bilgiye göre, bankanın genel müdürlüğü, Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla, pazar günü İstanbul – Ataköy Marina’dan bir tekne kaldırdı. Muhtemelen kiralanan bu tekneye ise bankanın üst düzey yöneticileri ile çiftçi olduğu söylenen 500 kişi bindi. Tekne boğazın serin sularında yol alır ve çiftçi olduğu söylenen 500 kişi ile eğlence sürerken, haber ajanslarına bu etkinlik hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Hiçbir gazete ya da TV etkinliğe davet edilmedi.

Size de garip gelmiyor mu?

Ziraat Bankası 500 çiftçiyi tekne turuna çıkarıyor ve onlara ‘’Moral Gezisi’’ düzenliyorsa, bunun kamuoyuyla paylaşılması gerekmez miydi?

BANKANIN SİTESİNE BAKTIM…

Yazıyı yazmak için bilgisayar başına oturunca, bankanın resmi internet sitesine girdim ve ‘Basın Bültenleri’ kısmını kontrol ettim. Banka en son 22 Nisan günü Almanya’daki iddialarla ilgili bir açıklama yapmış. O günden bugüne yeni bir bülten ya da açıklama yok… Dolayısıyla, geziye dair en küçük bir bilgi de…

Doğrusu bu durum bana garip geldi…

Dünya Çiftçiler Günü için düzenlenen tekne turuna davet edilen 500 kişi hangi kritere göre seçildi? Bu gezi çok mu gerekliydi? Ve bu geziye ilişkin basına neden bilgi verilmedi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çocuk maması için ağlayan genç... 06 Temmuz 2022 | 1.149 Okunma AKP İmamoğlu ve Yavaş’ı bekliyormuş… 05 Temmuz 2022 | 2.707 Okunma Tayyip Erdoğan’ın yapamadığı hesap… 04 Temmuz 2022 | 3.216 Okunma AKP yine hayal satıyor… 01 Temmuz 2022 | 2.216 Okunma ‘AKP işçiye-memura para dağıtacak’ 30 Haziran 2022 | 6.139 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar