Erkan Baş’ı izlerken, aklıma ölüm döşeğindeki hasta geldi

Gazeteci arkadaşımız Fatma Karaağaç’ın Youtube kanalına konuk olan AKP’nin eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “İktidar çok ustalıkla muhalefetin davranış...

Gazeteci arkadaşımız Fatma Karaağaç’ın Youtube kanalına konuk olan AKP’nin eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “İktidar çok ustalıkla muhalefetin davranış kalıplarını ve zihin altını şekillendirmeyi başarıyor” diyor.

tv100’de yayımlanan Yüzler Kulübü’ne katılan TİP Genel Başkanı Erkan Baş da benzer bir tespiti yapıyor ve “Muhalefet artık laiklik demekten korkuyor. Laiklik kavramını adeta unuttular” ifadesini kullanıyor.

Gürkan Hacır’ın sunduğu Erdoğan Aktaş, Deniz Gürel ve Özlem Gürses’in de sorularıyla katkı verdiği programın ilgili bölümünün reyting tablosu, Erkan Baş’ın laikliğe yönelik vurgusunun ilgiyle izlendiğini gösteriyor.

Demek ki; toplumun önemli bir kesimi muhalefetin ürkek ve çekingen tavrına rağmen laiklik kavramına ve laikliğe sahip çıkılmasına önem veriyor.

“AKP NE DER?’’ KORKUSU

Ancak ne yazık ki; başta CHP olmak üzere aralarında İYİ Parti ve HDP’nin de olduğu muhalefet partileri demokrasinin en temel ilkelerinden biri olan ‘laiklik’e “AKP ne der? Muhafazakar seçmeni ürkütür müyüz?” kaygısıyla sahip çıkamıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Meral Akşener’in İmamoğlu ve Yavaş kaygısı… 07 Aralık 2022 | 4.026 Okunma ‘Bay Kemal’ kime hangi mesajı verdi? 03 Aralık 2022 | 80 Okunma Türkiye bunu konuşacak: 1.5 milyar euroluk kıyak hangi bakanın imzasına takıldı? 01 Aralık 2022 | 4.555 Okunma CHP ve İYİ Partililerin beklediği haber… 28 Kasım 2022 | 5.441 Okunma 300 milyonluk saat paketinden neler çıktı neler… 26 Kasım 2022 | 4.312 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar