Ekrem İmamoğlu’nun mitingindeki o resim…

Korkusuz Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş'ın bugünkü (04.05.2022)''Ekrem İmamoğlu’nun mitingindeki o resim…'' başlıklı yazısı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu’nun Rize, Artvin ve Trabzon’u kapsayan Karadeniz turu, medyanın olduğu kadar halkın da yakın takibinde… AKP’nin 20 yıllık iktidarından yorulan – bıkan kim varsa, Recep Tayyip Erdoğan’ı sandıkta yenebileceğini düşündüğü isimlerin her hareketini izliyor, değerlendiriyor ve bir umut arıyor. Kuşkusuz ki; Ekrem İmamoğlu da o isimlerden biri… Tıpkı Mansur Yavaş gibi… Halk, CHP’nin başarılı iki belediye başkanından ‘’daha cesur olmaları’’ ve ‘’ellerini taşın altına koymaları’’nı istiyor.

HALKIN ÇAĞRISI

Bu tespitin gerçekliğini, İmamoğlu’nun Rize’ye gerçekleştirdiği ziyarette de gördük. Videolara yansıyan görüntülere göre, Rizeliler İmamoğlu’nun yanına geliyor ve “Cesur davran, adaylığını koy’’ diyordu. İmamoğlu ise bu taleplere yanıt vermek yerine, gülümsemekle yetiniyordu.

Rizelilerin ‘adaylık’ derken kast ettiği cumhurbaşkanlığı idi……

Üstelik bu talepler hem Erdoğan’ın memleketinde hem de bir bakıma Erdoğan’ın ‘gölgesinde’ dillendiriliyordu. ‘Gölgesinde’ dememin sebebi ise Rize’nin merkezindeki miting alanının karşısına boydan boya asılmış ve bir apartmanın duvarını kaplamış olan Erdoğan’ın resmiydi. Cumhurbaşkanlığı forsu ile çerçevelenmiş resim, İmamoğlu’nun da göreceği bir alanda duruyordu.

Keza Rize Çayeli’ndeki resim ise alana daha hakim bir yere asılmıştı: İmamoğlu’nun konuşma yapacağı otobüsün bulunduğu noktanın tam üstüne… İmamoğlu’nu dinlemek isteyenler, ister istemez Erdoğan’ın resmini de görüyorlardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Çiftçi elini toprağa bile vurmuyor…” 20 Mayıs 2022 | 64 Okunma Gençlerin büyük talihsizliği: AKP’li yıllar… 19 Mayıs 2022 | 813 Okunma ‘Gizemli gezi’ye katılan 500 kişi kim? 18 Mayıs 2022 | 1.407 Okunma AKP’nin dikkat çeken suskunluğu… 17 Mayıs 2022 | 3.404 Okunma Halkın en büyük korkusu… 16 Mayıs 2022 | 159 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar