Ekrem İmamoğlu’na yapılan büyük kötülük!

Korkusuz Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş'ın bugünkü (12.07.2022)''Ekrem İmamoğlu’na yapılan büyük kötülük!'' başlıklı yazısı.

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yine bir ‘tatil krizi’ ile gündemde… Türkiye, iki gündür İmamoğlu’nun İstanbul’da yağan ‘anormal’ yağmura rağmen Fethiye’de tatil yapmasını konuşuyor. Başta FOX TV olmak üzere, birçok medya kuruluşu, İmamoğlu’nun sele rağmen tatile gitmesini eleştiriyor.

Peki bu eleştiriler haklı mı?

Evet; sonuna kadar haklı…

Seçmen, ‘kriz anı’ ve ‘olağan dışı durumlar’da kentin yöneticisini yanı başında görmek ister. İmamoğlu da böyle bir durumda İstanbul’da olmalı, AKOM’dan ya da kriz yaşayan bir bölgeden çalışmaları yönetmeliydi.

Sanırım İmamoğlu’na bu basit gerçeği söyleyebilecek hiç kimse kalmadı etrafında…

Sanırım İmamoğlu da hiçbir eleştiriyi duymak istemiyor!

Sanırım İmamoğlu da sürekli alkışlanmak ve “Helal olsun başkan’’ laflarını duymak istiyor!

İmamoğlu ve çevresi belki bu şekilde ‘mutlu mesut’ oluyor ama sokağın sesi öyle demiyor!

DÜŞÜŞ VAR!

TV 100’de katıldığım Gündeme Dair programında da söyledim: İmamoğlu, ‘Balıkçı’ krizinden bugüne tam sekiz puan kaybetti. İmamoğlu’na oy verenler, CHP’li başkanın yemeğe gitmesine değil, bu yemeği kamuoyundan saklamasına kızdılar.

Peki İmamoğlu bundan bir ders çıkardı mı?

Tabii ki; hayır…

İmamoğlu, henüz ‘Balıkçı’ krizinin hasarını atlatamamışken, bu kez Karadeniz gezisi ile tartışmaların odağı haline geldi. Karadeniz gezisi ve sonrası, İmamoğlu’na oy verenler için tam bir hayal kırıklığı oldu. İmamoğlu ‘hasar tespiti’ yapmak yerine, kendi taraftarlarına ‘parmak salladı ve aklınızı başınıza alın’ dedi.

Bu İmamoğlu açısından dramatik bir görüntüydü…

İmamoğlu’na iki kez oy vermiş bir seçmen olarak, o görüntüyü hiçbir zaman kabullenmedim, kabullenemedim ve kabullenmeyeceğim…

Bunu sineye çektiğim an; AKP’yi ‘körü körüne’ destekleyen bir kısım seçmenden hiçbir farkım kalmaz…

Gerçi biz ne söylersek söyleyelim…

İmamoğlu’nun bu eleştirileri zerre kadar dikkate almadığını ve tüm siyasetçiler gibi eleştiriden hiç hoşlanmadığını biliyoruz.

AFAD UYARMIŞTI!

Eğer eleştirileri dikkate almış olsa, AFAD ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün günler öncesinden yapmış olduğu uyarılara rağmen İstanbul’u terk etmez, AKP’ye de bu malzemeyi vermezdi.


İmamoğlu’nu eleştirmek de suç oldu!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Altılı Masa için önemli bir fırsat… 21 Ocak 2023 | 8.363 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu’nun "İnönü taktiği" neyi gösterdi; neye yaradı? 18 Ocak 2023 | 2.687 Okunma Ahmet Davutoğlu’nun unutması gereken o kelimeyi açıklıyorum… 13 Ocak 2023 | 307 Okunma Altılı Masa’nın lideri tarihe nasıl geçecek? 12 Ocak 2023 | 5.005 Okunma HDP’nin aday çıkarması Altılı Masa’yı nasıl etkiler? 10 Ocak 2023 | 4.702 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar