Devlet Bahçeli, İYİ Parti’den istediğini aldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, eski yol arkadaşlarını istediği çizgiye çekmeyi sonunda başardı.Nasıl mı?Bahçeli, hatırlayacağınız üzere İYİ PARTİ’ye daha...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, eski yol arkadaşlarını istediği çizgiye çekmeyi sonunda başardı.

Nasıl mı?

Bahçeli, hatırlayacağınız üzere İYİ PARTİ’ye daha önce iki kez çağrı yapmış ve bir bakıma “Evinize dönün” demişti. Bahçeli’nin bu çağrıları yanıtsız kalmış, İYİ PARTİ yöneticileri “Biz yerimizden memnunuz” demişti.

Ancak bu kez öyle olmadı…

Bahçeli, “Evinize dönün” yerine “Komşu olalım’’ deyince İYİ PARTİ bu talebe kayıtsız kalmadı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 26 Ağustos’ta yaptığı konuşmada partiyi AKP ve MHP’nin yanına hizalamak için aklınca “usta’’ bir manevra yaptı. Akşener, ‘’Kimseyle ittifak yapmayacağız, seçimlere tek başımıza gireceğiz” diyerek, CHP’yle iş birliği yaptığı takdirde kazanabileceği belediyelerden vazgeçtiğini de göstermiş oldu.

Oysa ki; Akşener ve partisi CHP ile masaya otursa, yerel seçimlerde hem birçok belediyeyi kazanma hem de AKP ve MHP’yi geriletme şansı yakalardı. Akşener, bunun yerine ‘’Kaybet ve Kaybettir” stratejisini uygulayacağını ortaya koydu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP’li 48 vekil Kılıçdaroğlu’na çağrı yapacak… 02 Ekim 2023 | 18 Okunma CHP’li başkanlar neden "Kemal Kılıçdaroğlu göreve devam etsin" diyor? 27 Eylül 2023 | 2.562 Okunma Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş ve tüm CHP’liler artık bu gerçeği kabul etmeli… 22 Eylül 2023 | 7.197 Okunma Meral Akşener CHP’ye operasyon çekiyor ve CHP’lilerin alerjilerini kaşıyor 20 Eylül 2023 | 4.060 Okunma Özgür Özel’in hemen yapması gereken iki şey var… 15 Eylül 2023 | 2.914 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar