Davutoğlu ve Babacan hala top çeviriyor!

Korkusuz Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş'ın bugünkü (29.07.2022)''Davutoğlu ve Babacan hala top çeviriyor!'' başlıklı yazısı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün katıldığı bir TV programında eski çalışma arkadaşları Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nu kast ederek, “Onlar o makama layık oldukları için gelmediler, getirildiler’’ dedi.

Erdoğan’ın bu sözü kendi içinde birçok çelişkiyi barındırıyor…

AKP Genel Başkanı Erdoğan, TV programında yaptığı konuşmayla, geçmişten bugüne dek AKP’de görev yapmış tüm bakanları da zan altında bıraktı!

Demek ki; hiçbiri bu görevlere ‘liyakat’ esasına göre gelmemiş!

Bu ayrı bir konu tabii ki…

Esas konuya dönersek…

CEVAP VERDİLER AMA…

AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na yönelik bu değerlendirmeleri, her iki ismin de tepkisini çekti. Babacan da Davutoğlu da Erdoğan’a cevap verdi. AKP’de uzun yıllar Bakanlık ve Başbakan Yardımcılığı görevini üstlenen Ali Babacan, “Madem ben bir iş yapmıyordum, neden bunca sene benimle çalıştın?” diye sordu. 2011 ve 2019’da partiden ayrılmak istediğini Erdoğan’a söylediğini ancak Erdoğan’ın kalması için ısrar ettiğini de belirten Babacan, “Beni o makamlara milletin iradesi getirdi” dedi.

Haklı ama yetersiz bir tepki…

Aynı durum Ahmet Davutoğlu için de geçerli…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Altılı Masa için önemli bir fırsat… 21 Ocak 2023 | 8.370 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu’nun "İnönü taktiği" neyi gösterdi; neye yaradı? 18 Ocak 2023 | 2.688 Okunma Ahmet Davutoğlu’nun unutması gereken o kelimeyi açıklıyorum… 13 Ocak 2023 | 307 Okunma Altılı Masa’nın lideri tarihe nasıl geçecek? 12 Ocak 2023 | 5.005 Okunma HDP’nin aday çıkarması Altılı Masa’yı nasıl etkiler? 10 Ocak 2023 | 4.702 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar