Davutoğlu ve Babacan hala top çeviriyor!

Korkusuz Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş'ın bugünkü (29.07.2022)''Davutoğlu ve Babacan hala top çeviriyor!'' başlıklı yazısı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün katıldığı bir TV programında eski çalışma arkadaşları Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nu kast ederek, “Onlar o makama layık oldukları için gelmediler, getirildiler’’ dedi.

Erdoğan’ın bu sözü kendi içinde birçok çelişkiyi barındırıyor…

AKP Genel Başkanı Erdoğan, TV programında yaptığı konuşmayla, geçmişten bugüne dek AKP’de görev yapmış tüm bakanları da zan altında bıraktı!

Demek ki; hiçbiri bu görevlere ‘liyakat’ esasına göre gelmemiş!

Bu ayrı bir konu tabii ki…

Esas konuya dönersek…

CEVAP VERDİLER AMA…

AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na yönelik bu değerlendirmeleri, her iki ismin de tepkisini çekti. Babacan da Davutoğlu da Erdoğan’a cevap verdi. AKP’de uzun yıllar Bakanlık ve Başbakan Yardımcılığı görevini üstlenen Ali Babacan, “Madem ben bir iş yapmıyordum, neden bunca sene benimle çalıştın?” diye sordu. 2011 ve 2019’da partiden ayrılmak istediğini Erdoğan’a söylediğini ancak Erdoğan’ın kalması için ısrar ettiğini de belirten Babacan, “Beni o makamlara milletin iradesi getirdi” dedi.

Haklı ama yetersiz bir tepki…

Aynı durum Ahmet Davutoğlu için de geçerli…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ÖSYM’nin kapısı yine cemaate açıldı! 05 Ağustos 2022 | 3.458 Okunma Tam bir çürümüşlük örneği… 04 Ağustos 2022 | 2.149 Okunma Herkesin merak ettiği o liste elimde… 03 Ağustos 2022 | 5.100 Okunma Bay Ecevit, Bay Demirel, Bay Kemal… 02 Ağustos 2022 | 1.286 Okunma AKP’de hayal kırıklığı yaratan fotoğraflar… 01 Ağustos 2022 | 5.713 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar