CHP’li Kaftancıoğlu’na verilen ceza…

Korkusuz Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş'ın bugünkü (13.05.2022)''CHP’li Kaftancıoğlu’na verilen ceza…'' başlıklı yazısı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile yollarımız hiç kesişmedi. CHP çatısı altında aynı dönemde siyaset de yaptık ancak birçok konuda ayrı düşündük. Buna rağmen, tüm yargılanma süreçlerinde davalarını izledim ve destek vermeye çalıştım.

Gazetemiz baskıya girerken, Korkusuz’un internet sitesine düşen bir haberden; Yargıtay’ın Kaftancıoğlu’nun 5 davasından 3’ünü onayladığını ve kendisine  siyasi yasak getirildiğini öğrendim. Bu yüzden, yazıyı baskı saatine denk geldiği için kısa tutmak ve köşeye sonradan ekletmek zorunda kaldım.

Davaları izleyen bir kişi olarak diyebilirim ki; bu cezalar vicdani de hukuki de değildir…


Zafer Partisi’nden tartışma yaratacak hamle…
Ümit Özdağ’ın genel başkanlığını yaptığı Zafer Partisi, “Göçmen-Sığınmacı- Mülteci’’ karşıtı politikasını sürdürmeye ve çıtayı daha da yukarı çekmeye kararlı. Zafer Partisi, yapılan son kamuoyu araştırmalarında yüzde 3’e yakın bir oranı yakaladığını gördüğü için hayli moral bulmuş… Parti yetkilileri, “Söylemlerimiz halkta karşılık buluyor’’ diyor

NE YAPACAKLAR?

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Hodri meydan’’ demesinin ardından partiye olan ilginin daha da arttığını belirten yetkililer, “Şimdi bu ilgiyi oy potansiyeline çevirecek yeni adımlar atacağız’’ diyor.

Edindiğim bilgiye göre, Zafer Partisi, önümüzdeki günlerde iktidara bir çağrı yapacak ve “Gelin göçmen-sığınmacı konusunda halk ne düşünüyor, bunu halka soralım” diyecek.

MEYDANLARA SANDIK KOYACAKLAR

Parti yetkilileri, bu amaçla kentlerin meydanlarına referandum sandığı koymayı ve “Sığınmacılar gitsin mi, kalsın mı?’’ sorusunu sormaya hazırlanıyor. Plana göre, kentlere kurulacak sandıklara her vatandaş oy atabilecek. Sığınmacıların kalmasını isteyenler “Kalsın’’, gitmesini isteyenler ise “Gitsin’’ seçeneğini işaretleyecek.

İKTİDARI SIKIŞTIRMA HAMLESİ

Yasalarımıza göre, aslında kimsenin böyle bir referandum yapma hakkı yok… Bunu Zafer Partisi de biliyor. Ancak buna rağmen, meydanlara sandık koymayı ve oylama yapmayı düşünüyorlar.

Kuşkusuz ki; böyle bir girişime iktidarın tepkisi sert olacaktır. Zafer Partisi, iktidarın müdahalesinin kendilerine yeni bir tartışma alanı açacağını biliyor ve bu yüzden sandıkları koyma hazırlığını sürdürüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gençlerin büyük talihsizliği: AKP’li yıllar… 19 Mayıs 2022 | 779 Okunma ‘Gizemli gezi’ye katılan 500 kişi kim? 18 Mayıs 2022 | 1.387 Okunma AKP’nin dikkat çeken suskunluğu… 17 Mayıs 2022 | 3.404 Okunma Halkın en büyük korkusu… 16 Mayıs 2022 | 158 Okunma CHP’li Kaftancıoğlu’na verilen ceza… 13 Mayıs 2022 | 1.335 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar