CHP’li "değişimciler"in değişim şaşkınlığı…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu’nun fitilini ateşlediği, dönemin CHP Grup Başkanı Özgür Özel’in de destek verdiği "değişim" tartışması...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu’nun fitilini ateşlediği, dönemin CHP Grup Başkanı Özgür Özel’in de destek verdiği "değişim" tartışması 4 Kasım tarihindeki Büyük Kurultay’la birlikte başka bir evreye girdi.

Kamu gücünü arkasına alan İmamoğlu, delegeleri istediği gibi yönlendirerek Özgür Özel’i CHP’nin 8. Genel Başkanı olarak seçtirdi.

İmamoğlu – Özel ikilisiyle onlara destek veren CHP’nin önde gelen kadroları, o günlerde CHP’nin 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tüm politikalarını eleştiriyor ve o yanlışlarda sanki hiç payları yokmuş gibi davranıyorlardı.

HAYALLER VE GERÇEKLER

‘’Değişim’’ diyen ancak bu kavramın ideolojik altyapısını bir türlü oluşturamayan Değişimciler CHP’lilere “başka bir dünya’’ vaat ediyorlardı.

O gün yüksek perdeden konuşan ‘’Değişimciler” “Kemal Bey gidecek her şey güllük gülistanlık olacak’’ diyorlardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP’nin adayları neden tartışma yarattı? 19 Şubat 2024 | 898 Okunma Özgür Özel’den o Başkan’a ‘Kılıçdaroğlu’ telefonu… 16 Şubat 2024 | 75 Okunma CHP’li Başkan'a ‘Kılıçdaroğlu’ şoku… 15 Şubat 2024 | 402 Okunma CHP adayları neden açıklanamıyor? 08 Şubat 2024 | 444 Okunma CHP’li "değişimciler"in değişim şaşkınlığı… 03 Şubat 2024 | 1.450 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar