Bay Ecevit, Bay Demirel, Bay Kemal…

Korkusuz Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş'ın bugünkü (02.08.2022)''Bay Ecevit, Bay Demirel, Bay Kemal…'' başlıklı yazısı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın güya kendisini küçümsemek ve aşağılamak için kullandığı “Bay Kemal’’ sözünü usta bir manevra ile kendi lehine çevirmeyi başardı. Kılıçdaroğlu, Balıkesir mitinginde “Bay Kemal olmak için…” başlıklı konuşmasında kendisinde bulunan 10 özelliği sıraladı ve Erdoğan’ın taktığı lakabı kabullendiğini ilan etti.  Kılıçdaroğlu, bununla da yetinmedi ve sosyal medyadaki tüm mecralardaki profiline ‘’Bay Kemal’’ ibaresini koydu.

TV’ler, günlerdir “Bay Kemal’’in bu hamlesini konuşuyor. Siyasal iletişimciler, Kılıçdaroğlu’nun taktiğinin doğru olduğunu ve Erdoğan’ın elinden bir silahı daha aldığını belirtiyor.

BAŞARILI BULUNDU

Önceki gün saha çalışmalarında neler olup bittiğini öğrenmek için aradığım Motto – Bulgu Araştırma Şirketi’nin sahibi Semih Turan’a da yeri gelmişken bu konuda ne düşündüğünü sordum. Turan, “Kılıçdaroğlu son 5 – 6 ayda ciddi bir toparlanma sürecine girdi. Kendisine yönelik ilginin arttığını sahada da görüyoruz. Bay Kemal sözünü tersine çevirmesi de kendisi açısından başarılı bir adım’’ dedi.

“Bay” sözcüğünün 12 Eylül darbecileri tarafından literatüre sokulduğunu ve siyasetçilere bu şekilde hitap edildiğini belirten Turan, “O dönemler, bu söz bizim de dikkatimizi çekmişti’’ ifadesini kullandı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ÖSYM’nin kapısı yine cemaate açıldı! 05 Ağustos 2022 | 3.458 Okunma Tam bir çürümüşlük örneği… 04 Ağustos 2022 | 2.149 Okunma Herkesin merak ettiği o liste elimde… 03 Ağustos 2022 | 5.100 Okunma Bay Ecevit, Bay Demirel, Bay Kemal… 02 Ağustos 2022 | 1.286 Okunma AKP’de hayal kırıklığı yaratan fotoğraflar… 01 Ağustos 2022 | 5.713 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar