Altılı Masa’nın liderlerine bir öneri…

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, son yazısında “Altılı Masa toplantıları artık ilgi çekmiyor, haber değeri bile kalmadı. Eğer BTP’nin Altılı Masa’ya katılma tartışması...

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, son yazısında “Altılı Masa toplantıları artık ilgi çekmiyor, haber değeri bile kalmadı. Eğer BTP’nin Altılı Masa’ya katılma tartışması olmasa son toplantıyı bile kimse konuşmayacaktı” ifadesini kullandı.

Altaylı’nın yazısında ortaya koyduğu tespit büyük oranda haklılık içeriyor.

Zira; Altılı Masa toplantıları topluma yeni bir şey söylemiyor, heyecan uyandırmıyor.

Toplantıları takip eden ve somut sonuç bekleyen kitleler, her seferinde benzer metinleri okuyup umutlarını ertelemek zorunda kalıyor.

Altılı Masa bu haliyle hantal ve bürokratik bir görünüm sergiliyor. Masaya Ankara’nın o soğuk ve ağır havasının çöktüğü görülüyor.

‘’Hantal ve bürokratik görüntü’’ sözünü bilerek seçtim. Zira bu görüntü aynı zamanda masanın reflekslerini de yok ediyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Meral Akşener’in İmamoğlu ve Yavaş kaygısı… 07 Aralık 2022 | 2.674 Okunma ‘Bay Kemal’ kime hangi mesajı verdi? 03 Aralık 2022 | 79 Okunma Türkiye bunu konuşacak: 1.5 milyar euroluk kıyak hangi bakanın imzasına takıldı? 01 Aralık 2022 | 4.555 Okunma CHP ve İYİ Partililerin beklediği haber… 28 Kasım 2022 | 5.440 Okunma 300 milyonluk saat paketinden neler çıktı neler… 26 Kasım 2022 | 4.311 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar