Altılı Masa için önemli bir fırsat…

Tv100 Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş'ın bugünkü (21.01.2022)'' Altılı Masa için önemli bir fırsat…'' başlıklı yazısı.

Altılı Masa’yı oluşturan CHP, İYİ Parti, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Saadet Partisi’nin genel başkanları önce 26 Ocak, ardından ise 30 Ocak’ta buluşacaklar.

Liderlerin 26 Ocak’ta İYİ Parti’nin ev sahipliğinde yapılacak olan toplantısında “Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme Geçiş Süreci’’ne son şekli verilecek. Aynı toplantıda seçmenin takdirine sunulacak olan ‘’Hükümet Programı’’ da tüm başlıklarıyla netleştirilecek. Liderler, 30 Ocak’ta açıklanacak olan dokuz ana başlık ve 73 alt başlıktan oluşan programın altına imza atacak ve böylece Altılı Masa yeniden “Millet İttifakı’’na dönecek.

ERDOĞAN’IN İLETİŞİM HATASI

Tabii bu arada yeri gelmişken, Altılı Masa’ya bir de öneride bulunalım. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Altılı Masa’nın bileşenlerinden olan Demokrat Parti’nin 1950’de kullandığı “Yeter! Söz Milletindir” sloganını yeniden dolaşıma soktu.

AKP açısından siyasal iletişim hatası olan bu çıkış hem Demokrat Parti hem de Millet İttifakı tarafından doğru kullanılmalı ve Erdoğan’ın hatası Altılı Masa’nın lehine çevrilmelidir.

Şu çok açık ki; Erdoğan bu sloganı kullanmaya devam ettiği takdirde, hemen hemen her gün “Millet İttifakı’’nın dolaylı yoldan propagandasını yapacaktır. Altılı Masa da bu yüzden bir an önce Millet İttifakı ismini kullanmaya başlamalıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Altılı Masa için önemli bir fırsat… 21 Ocak 2023 | 8.370 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu’nun "İnönü taktiği" neyi gösterdi; neye yaradı? 18 Ocak 2023 | 2.688 Okunma Ahmet Davutoğlu’nun unutması gereken o kelimeyi açıklıyorum… 13 Ocak 2023 | 307 Okunma Altılı Masa’nın lideri tarihe nasıl geçecek? 12 Ocak 2023 | 5.005 Okunma HDP’nin aday çıkarması Altılı Masa’yı nasıl etkiler? 10 Ocak 2023 | 4.702 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar