AKP’nin dikkat çeken suskunluğu…

Korkusuz Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş'ın bugünkü (17.05.2022)''AKP’nin dikkat çeken suskunluğu…'' başlıklı yazısı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adı son dönemlerde sıkça tartışılan SADAT’ın önüne giderek bu “şirket” hakkında çok ağır ithamlarda bulundu. CHP lideri, açılımı Uluslararası Savunma Danışmanlık, İnşaat, Sanayi Ticaret A.Ş. olan SADAT’ın, 2023 yılında yapılacak olan genel seçimleri “karıştıracağı’’ yönündeki kaygısını paylaştı ve “Burası terörist yetiştiriyor’’ dedi.

SADAT’A ÇAĞRI…

Önceki gün TV 100’de katıldığım Kerem Kırçuval’la 10’dan 12’ye adlı programın ana konularından biri de CHP liderinin SADAT’a yönelik “sürpriz’’ ziyaretiydi. O programda SADAT’a bir çağrı yaptım ve “Kapılarınızı medyaya açın… A’dan Z’ye tüm medyayı davet edin ve kamuoyunun merak ettiği soruları yanıtlayın’’ dedim.

SADAT’TAN DAVET

Bunun üzerine SADAT Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi Emekli Binbaşı Ersan Ergür cep telefonuma bir mesaj yazarak “istediğim zaman SADAT’a gelebileceğimi’’ söyledi. SADAT sadece bana değil; kapılarını medyanın tümüne açarsa tabii ki ben de gider ve merak edilen soruları yöneltirim.

AKP HİÇ KONUŞMADI

Bu bağlamda SADAT üzerine başlayan tartışma özellikle muhalif kesimlerde tüm hızıyla sürüyor. AKP’nin derin suskunluğu ise dikkat çekiyor. CHP liderinin neredeyse her sözünü yalanlayan ya da yalanlama çabasına girişen AKP iktidarının sözcüleri, Kılıçdaroğlu’nun SADAT’a yönelik suçlamaları karşısında tek bir söz bile etmiyor. Dün konuştuğum bazı AKP’liler, “SADAT en nihayetinde ticari bir şirket, biz neden bu konuya karışalım ki…’’ dese de bu yanıt tatmin etmiyor.

SIRADAN BİR ŞİRKET Mİ… YOKSA;

Zira; SADAT’ın Yönetim Kurulu Başkanı Emekli General Adnan Tanrıverdi, uzun bir dönem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi danışmanlığını üstlendi. Ve yine aynı Tanrıverdi, 23 Ocak 2018’de düzenlenen Afrin konulu Güvenlik Zirvesi’nde MİT Başkanı Hakan Fidan’la yan yana oturtulmuş bu da kamuoyunun dikkatini çekmişti. SADAT’ı bu yüzden, “klasik bir ticari şirket’’ olarak tanımlamak ikna edici bir söylem değil…

CHP’nin dikkat etmesi gereken çizgi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun SADAT’a yaptığı ziyaret ve SADAT’ın önünde yaptığı açıklama günlerdir konuşuluyor. Muhalif kesimler Kılıçdaroğlu’nun dile getirdiği kaygıları enine boyuna tartışırken, bir noktaya ise dikkat etmek gerekiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çocuk maması için ağlayan genç... 06 Temmuz 2022 | 1.137 Okunma AKP İmamoğlu ve Yavaş’ı bekliyormuş… 05 Temmuz 2022 | 2.705 Okunma Tayyip Erdoğan’ın yapamadığı hesap… 04 Temmuz 2022 | 3.216 Okunma AKP yine hayal satıyor… 01 Temmuz 2022 | 2.216 Okunma ‘AKP işçiye-memura para dağıtacak’ 30 Haziran 2022 | 6.139 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar