AKP’li bakanlık işin kolayını bulmuş…

Tv100 Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş'ın bugünkü (31.10.2022)''AKP’li bakanlık işin kolayını bulmuş…'' başlıklı yazısı.

Geride bıraktığımız günlerde bu köşede kaleme aldığım “Bu karar, çocuklarımızı aç bırakır” adlı yazım, olağanüstü bir ilgi gördü. Aileler, öğrenciler ve İstanbul’da okul kantini işleten esnaflardan yüzlerce mesaj aldım. Herkes kendi penceresinden bakıyor ve yazıya ilişkin yorumlarını iletiyordu.

O yazıda, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul kantinlerinin kiralarının fahiş bir şekilde artırıldığını anlattım.

Yazıda verdiğim bilgilerden de hatırlayacağınız üzere; İstanbul’daki bir okulun kantinini işleten esnaflar, 6 bin 500 TL ve civarında kira verirken, MEB bu miktarı yetersiz bularak, kiraları kimi yerde 18 kimi yerde ise 20 bin TL’nin üzerine çıkardı.


Bakanlık, bu insaf dışı kararın uygulanmasını ise okul müdürlerinin sırtına yıktı. 6 bin 500 TL’lik kantin kirasını 20 bin TL’nin üzerine çıkaran okul müdürleri, kantin işletmecileri ile karşı karşıya geldi.

OKUL MÜDÜRÜNÜN SÖZLERİ

Önceki gün CHP’nin Almanya’da düzenlediği bir panele katılmak üzere uçağa binerken telefonum çaldı. Karşımdaki ses, İstanbul’daki bir okulun müdürüne aitti. Müdür Bey, yazımı okuduğunu, kantin işletmecilerine hak verdiğini, kiraların astronomik bir şekilde yükseltilmesinin kendilerini de rahatsız ettiğini anlattı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Altılı Masa için önemli bir fırsat… 21 Ocak 2023 | 8.363 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu’nun "İnönü taktiği" neyi gösterdi; neye yaradı? 18 Ocak 2023 | 2.687 Okunma Ahmet Davutoğlu’nun unutması gereken o kelimeyi açıklıyorum… 13 Ocak 2023 | 307 Okunma Altılı Masa’nın lideri tarihe nasıl geçecek? 12 Ocak 2023 | 5.005 Okunma HDP’nin aday çıkarması Altılı Masa’yı nasıl etkiler? 10 Ocak 2023 | 4.702 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar