AKP yine hayal satıyor…

Korkusuz Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş'ın bugünkü (01.07.2022)''AKP yine hayal satıyor…'' başlıklı yazısı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO’ya alınmak istenen İsveç ve Finlandiya için hepimizin gözlerinin önünde “Zahmet edip gelmesinler… NATO üyeliklerine ‘Evet’ demeyiz’’ ifadesini kullanmadı mı?

Kullandı…

Peki ne oldu?

NATO Zirvesi için Madrid’e giden Erdoğan, Türkiye’de söylediğinin tam tersini yaptı. ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı telefon görüşmesinin ardından, İsveç ve Finlandiya’nın üyeliğine ilişkin hazırlanan mutabakat metnine imza attı. Bunun anlamı, terör örgütü FETÖ, PKK ve YPG’ye destek vermekle suçlanan her iki ülkenin de Türkiye’nin rızasıyla NATO üyesi olacağıdır.

MUHALEFET UYARDI AMA…

Oysa ki; AKP ve medyası, her iki ülkenin Türkiye’nin tavrına rağmen NATO’ya giremeyeceğini söylüyor ve muhalefetin usule ilişkin eleştirileri ile alay ediyordu. Muhalefeti “Türkiye karşıtı’’ olmakla suçlayan AKP’ciler, “Göreceksiniz, iki ülke de NATO’ya giremeyecek’’ diyordu.

Ne dedilerse tersi oldu!

İsveç ve Finlandiya, ABD ve AB’nin isteği üzerine NATO’ya ilk adımı attı. Üstelik AKP’ye hiçbir taviz vermeden…

Devam edelim…


AKP gerçeği ters yüz ediyor!
AKP ve medyası, bu basit ve yalın gerçeğe rağmen, ortada sanki bir ‘zafer’ varmış edasıyla propaganda yapıyor. Propaganda malzemeleri de ilginç: Yabancı bir derginin AKP’ye gaz vermek için attığı “Erdoğan evine zaferle dönüyor’’ başlığı…

Çünkü; ellerinde başka hiçbir malzeme yok!

‘’Zafer kazandık, istediğimizi aldık’’ diyemeyen AKP ve medyası, bir derginin twitter hesabındaki yorumdan medet umuyor.

Zira onlar da biliyor ki; ortada ne bir diplomasi zaferi var ne de bir kazanım…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ÖSYM’nin kapısı yine cemaate açıldı! 05 Ağustos 2022 | 3.703 Okunma Tam bir çürümüşlük örneği… 04 Ağustos 2022 | 2.157 Okunma Herkesin merak ettiği o liste elimde… 03 Ağustos 2022 | 5.101 Okunma Bay Ecevit, Bay Demirel, Bay Kemal… 02 Ağustos 2022 | 1.292 Okunma AKP’de hayal kırıklığı yaratan fotoğraflar… 01 Ağustos 2022 | 5.716 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar