AKP seçmeni AKP’ye neden kızgın?

Korkusuz Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş'ın bugünkü (26.07.2022)''AKP seçmeni AKP’ye neden kızgın?''

İktidarda 20. yılını dolduran AKP’deki ‘erime’ gözle görülür hale geldi. Artık AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan alanları dolduramıyor, kitleleri coşturamıyor. 15 Temmuz Darbesi’nde katledilenleri anmak için İstanbul Saraçhane’de düzenlenen etkinlik bu söylediğimizi kanıtlar nitelikteydi. Saraçhane’ye tüm çağrılara ve düzenlenen kampanyalara rağmen sadece 5 bin kişi geldi.

OLAĞAN HAL…

AKP’nin Kayseri mitingi de bundan farksız değildi. “AKP’nin kalesi’’ olarak adlandırılan Kayseri’deki mitingde de bir avuç insan vardı. Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan konuşması bile alanı coşturamadı. Mitinge katılanlar Erdoğan’ı “görev yapar gibi’’ dinledi ve alandan ayrıldılar.

Mitingden geriye ise CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın paylaştığı ‘fabrikalardan insan taşıma’ görüntüleri kaldı.

YAZARLAR DA MERAK EDİYOR

Yukarıda özetlediğim tablo, AKP’yi destekleyen yazarların da gündemine gelmiş durumda. AKİT Yazarı Abdurrahman Dilipak, alanlardaki tabloyu twit hesabından paylaştığı bir soruyla gündeme getirdi. Dilipak, “Mitinglerde neden kalabalıklar yok?” diye sordu.

Bu sorunun cevabı, CHP’ye teslim edilen bir kamuoyu araştırmasında açıkça görülüyor. Kamuoyu araştırmasında AKP seçmeninin AKP’ye kızgın ve öfkeli olduğu tespiti yapılıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ÖSYM’nin kapısı yine cemaate açıldı! 05 Ağustos 2022 | 3.706 Okunma Tam bir çürümüşlük örneği… 04 Ağustos 2022 | 2.160 Okunma Herkesin merak ettiği o liste elimde… 03 Ağustos 2022 | 5.101 Okunma Bay Ecevit, Bay Demirel, Bay Kemal… 02 Ağustos 2022 | 1.292 Okunma AKP’de hayal kırıklığı yaratan fotoğraflar… 01 Ağustos 2022 | 5.718 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar