‘AKP işçiye-memura para dağıtacak’

Korkusuz Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş'ın bugünkü (30.06.2022)''‘AKP işçiye-memura para dağıtacak’ başlıklı yazısı.

‘Tayyip Erdoğan’ı Üzmeme Kurumu’ olarak da bilinen TÜİK bile dün yayımladığı raporda “Ekonomiye güven geriledi’’ tespitini yapmak zorunda kaldı. Ekonomik veriler öyle bir hale geldi ki; bunu artık TÜİK de saklayamıyor AKP kurmayları da…

Önceki gün sohbet ettiğim AKP’li bir kaynağım, “İşçi ve memur zor durumda. Bunun farkındayız. Esas sorunu dar gelirliler yaşıyor. Ancak Tayyip Bey en azından seçime kadar bu sorunu çözecek’’ dedi.

UMARIM YAPMAZLAR…

AKP’li kaynağımın bu iddialı çıkışı sonrası büyük bir merak içinde “Nasıl çözecek?” diye sordum. Kaynağımın dile getirdiği formül, bizi daha zor günlerin beklediğini gösteriyordu. Kaynağıma göre, “İktidar seçim öncesi hem asgari ücreti artıracak hem de gerekirse para basıp işçi ve memuru rahatlatacak’’tı. Beni en az bunun kadar korkutan ise kaynağımın “Tayyip Bey bu konuda çok kararlı” ifadesini kullanmasıydı.

AKP’li kaynağımla yaptığımız sohbet sırasında “İyi de bu formül enflasyonu patlatmaz mı? O zaman ne olacak?” diye sordum. Kaynağım, “Seçimler bir atlatılsın da gerisi düşünülür’’ cevabını verdi.

ÇÖZÜMSÜZLÜK İTİRAFI

20 yıllık AKP iktidarının geldiği nokta burası…

Karşılıksız para bas…

Maaşlara sürekli zam yap…

Enflasyonu patlat…

Alım gücü daha da düşecek olan işçi, memur ve yoksullar inim inim inlesin…

Belli ki; artık AKP iktidarı da kendi yarattığı sorunlara çözüm bulamayacağını gördüğü için sadece günü kurtarmaya yönelik adımların peşine düştü.

SORUNLARI ÇÖZEMİYORLAR

Zira; bugüne kadar ‘çözüm formülü’ diye önümüze koydukları tüm uygulamalar halkın yaşamını daha da zorlaştırmaktan başka bir işe yaramadı. Şimdi ise dünyanın değişik ülkelerinde uygulanmış ve ülkeleri iflasa sürüklemiş modellerden medet umuyorlar.

Üretimi artırmak, üretim maliyetlerini düşürmek, ekonomiyi dışa bağımlı hale getirmekten kurtarmak, dolarizasyonu bitirmek yerine ‘para basarak ve maaşlara sürekli zam yaparak’ ekonomiyi yönetebileceklerini düşünüyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ÖSYM’nin kapısı yine cemaate açıldı! 05 Ağustos 2022 | 3.707 Okunma Tam bir çürümüşlük örneği… 04 Ağustos 2022 | 2.161 Okunma Herkesin merak ettiği o liste elimde… 03 Ağustos 2022 | 5.102 Okunma Bay Ecevit, Bay Demirel, Bay Kemal… 02 Ağustos 2022 | 1.292 Okunma AKP’de hayal kırıklığı yaratan fotoğraflar… 01 Ağustos 2022 | 5.722 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar