AKP İmamoğlu ve Yavaş’ı bekliyormuş…

Korkusuz Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş'ın bugünkü (05.07.2022)''AKP İmamoğlu ve Yavaş’ı bekliyormuş… '' başlıklı yazısı.

Uzun yıllar süren bir dava sonucu yeniden ‘Belde’ statüsü kazanan Çankırı’nın Orta İlçesi’nin Dodurga adlı yerleşim biriminde belediye başkanlığı seçimi yapıldı. Pazar günü sandık başına giden Dodurga halkı, Cumhur İttifakı’nın adayı Hasan Hüseyin Kaşıkçı’yı 955 oyla belediye başkanı seçti. Oyların yüzde 86’sını alan Kaşıkçı’yı kutlayan ilk isim ise AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Erdoğan, partisine oy veren belde halkına da teşekkür etti.

Erdoğan’ın seçim sonuçları açıklanır açıklanmaz twit atarak yeni başkanı kutlaması boşuna değil… AKP lideri, bu seçimi çok önemsiyor ve yakından ilgileniyordu.

BAKANLAR BÖLGEYE YIĞINAK YAPTI

Dün konuştuğum AKP’li bir kaynağım, Erdoğan’ın beldede seçim yapılacağının kesinleşmesinin ardından başta Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu olmak üzere bölgede 4 bakanı görevlendirdiğini söyledi. Erdoğan’ın bakanlara “Yüzde 75’ten az oyu kabul etmiyorum. En az yüzde 75’le kazanacaksınız’’ talimatını verdiğini belirten kaynağım, “Gerçekten hem bakanlar hem de çevre illerdeki belediye başkanları bölgede ciddi bir çalışma yürüttüler” dedi.

AKP NEYİ BEKLİYORDU?

Erdoğan ve AKP Genel Merkezi’nin iki bin seçmeni olan Dodurga seçimine önem vermesi boşuna değil… Erdoğan’ın bakanlar düzeyinde bir kampanya yaptırmasının arkasında ise iki sebep yatıyor.

Bunun birincisi; seçim sonucunun aleyhlerine çıkmasının tabanlarında yaratacağı olumsuz etki…

İkincisi ise CHP ve İYİ Parti’nin başkanlık seçimine asılacaklarını düşünmeleri…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Altılı Masa için önemli bir fırsat… 21 Ocak 2023 | 8.377 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu’nun "İnönü taktiği" neyi gösterdi; neye yaradı? 18 Ocak 2023 | 2.689 Okunma Ahmet Davutoğlu’nun unutması gereken o kelimeyi açıklıyorum… 13 Ocak 2023 | 311 Okunma Altılı Masa’nın lideri tarihe nasıl geçecek? 12 Ocak 2023 | 5.005 Okunma HDP’nin aday çıkarması Altılı Masa’yı nasıl etkiler? 10 Ocak 2023 | 4.706 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar