AKP, FETÖ’nün röntgen filmini neden yok etti?

Korkusuz Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş'ın bugünkü (20.07.2022)''AKP, FETÖ’nün röntgen filmini neden yok etti?'' başlıklı yazısı.

Terör örgütü FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminde saldırdığı kurumlardan biri de TBMM idi. FETÖ’cüler, milletvekillerinin odalarının bulunduğu Halkla İlişkiler Binası’nı taramış, bahçeyi ve genel kurul salonunun çok yakınını bombalamıştı. Darbe girişimi sırasında TBMM’ye gelen çok sayıdaki vekil de ciddi bir ölüm tehlikesi atlatmıştı.

O gece TBMM’de bulunan milletvekillerinden biri de dönemin Meclis Başkanı İsmail Kahraman’dı. AKP’li Kahraman ‘sığınak’ adı verilen bölmede AKP ve CHP’li milletvekilleri ile uzun süre kalmış, mensubu olduğu iktidarın Türkiye’nin başına bela ettiği ‘’cemaat’’in nelere yol açtığına bizzat şahit olmuştu.

Bazen düşünürüm….

İsmail Kahraman o gece vekillerle birlikte sığınakta beklerken “Allahım biz ne yaptık? Bu örgüte nasıl destek verdik?” diye düşünmüş ve gereken dersi çıkarmış mıdır acaba?

Doğrusu sanmıyorum…

NEYİ GİZLEDİLER?

Eğer öyle olsa, Kahraman kendisine kameraların önünde teslim edilen toplam 652 sayfalık ‘Darbe Araştırma Komisyonu Raporu’nu işleme koydurtur, genel kurula göndertir, görüşülmesini sağlar ve bunu resmi bir belge haline dönüştürürdü. Böylece, hem FETÖ belasına kimin yol açtığı görülür, hem de gelecek kuşakların bir daha bu tür belalara kurban edilmesinin önü kesilirdi.

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Abi’ dediği İsmail Kahraman, bunu yapmadı ya da yapamadı! Zira; başkanı olduğu meclisin hazırladığı raporu ‘kadük’ hale getirerek aslında darbeye giden yolun taşlarının nasıl döşendiğini de gizlemiş oldu.

Aksini yapması zaten beklenemezdi!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Altılı Masa için önemli bir fırsat… 21 Ocak 2023 | 8.376 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu’nun "İnönü taktiği" neyi gösterdi; neye yaradı? 18 Ocak 2023 | 2.689 Okunma Ahmet Davutoğlu’nun unutması gereken o kelimeyi açıklıyorum… 13 Ocak 2023 | 311 Okunma Altılı Masa’nın lideri tarihe nasıl geçecek? 12 Ocak 2023 | 5.005 Okunma HDP’nin aday çıkarması Altılı Masa’yı nasıl etkiler? 10 Ocak 2023 | 4.705 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar