157 milyarı gözümüzün önünde yaktılar!

Korkusuz Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş'ın bugünkü (10.06.2022)''157 milyarı gözümüzün önünde yaktılar!'' başlıklı yazısı.

“Bindik bir alamete gidiyoz kıyamete…’’

Her şey tam da Moğollar’ın o ünlü şarkısındaki gibi oluyor… Hakikaten kıyamete adım adım gidiyoruz…

AKP ve MHP iktidarının uyguladığı politikalar, emekçiler ve yoksullar için tam bir kıyamettir!

Evine ekmek götürememek, iş bulamamak, gelecekten umudunu kesmek, çocuğuna süt, peynir, yumurta alamamak; kısacası yaşayamamak, kıyamet değil de nedir!

Peki tüm bunlar, iktidar sahiplerinin umurunda mı?

Tabii ki değil…

Onların yoksulları düşünmediği gün gibi aşikar…

Yoksullar, onlar için ‘’oy deposu’’ olmaktan başka bir anlam ifade etmiyor!

Hem zaten bunu AKP’nin gözleri ışıldayan bakanı Nureddin Nebati açık açık itiraf etmedi mi? “Uyguladığımız model, dar gelirliler hariç herkese kazandırıyor’’ demedi mi?

YOKSUL, ZENGİNİ BESLİYOR

Nureddin Nebati’nin, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine uygulamaya koyduğu ‘Kur Korumalı Mevduat Modeli’ yoksuldan alıp zengine vermekten başka hiçbir işe yaramıyor.

KKM adı verilen bu uygulama yüzünden Türkiye son 6 ayda tam 157 milyar TL’sini çöpe attı! Bu para, “bankadaki mevduatını TL’de tutanlar, dövizdeki yükselişe endeksli olarak kur farkı ve faiz alacak’’ denilerek adeta gözlerimizin önünde yakıldı. Dövizi ‘bilerek ve isteyerek’ yükselten ve Türkiye’yi yabancılar için kelepir cenneti haline getiren hükümet, bu saçma politikasının bedelini ise yoksul halka ödetiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çocuk maması için ağlayan genç... 06 Temmuz 2022 | 898 Okunma AKP İmamoğlu ve Yavaş’ı bekliyormuş… 05 Temmuz 2022 | 2.625 Okunma Tayyip Erdoğan’ın yapamadığı hesap… 04 Temmuz 2022 | 3.216 Okunma AKP yine hayal satıyor… 01 Temmuz 2022 | 2.216 Okunma ‘AKP işçiye-memura para dağıtacak’ 30 Haziran 2022 | 6.139 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar