Süleyman Soylu’nun telefonlarını dinleyen cemaat

O kim mi? Daha önce adını bu köşede okudunuz.

Bir kocamanlar var. Bir de kodamanlar. Biz hep kocamanları konuşuyoruz. Kodamanlar ise beraber yürümeye devam ediyor.

TCDD’ye genel müdür olarak atanan Abdülkerim Murat Atik’in Adnan Oktar’ın müridi olduğunu ilk kez burada okudunuz. Grubun parasının da silahının da kaynağı belgelere göre, oydu.

Skandallara müdür dayanmıyordu. Atik, 10 gün sonra “görevden affını” istedi. Her şerde bir hayır vardır derler ya. Bu da bir işe yaradı. Ülkenin stratejik kurumunun aslında Adnan Oktar cemaatini finanse etmek için kullanıldığını görmüş olduk.

Hatırlayın…

Atik, genel müdür olmadan sadece beş ay önce, TCDD ile 40 milyon Avro’luk özelleştirme sözleşmesi imzalamıştı. Üstelik anlaşmayı yapan şirketi Sun Grup, Oktar Grubu’na yönelik davada dosyaya girmiş, Atik’in telefonu takibe alınmıştı. Yani polisin izlediği şirkete, devlet özelleştirme ihalesi vermiş, yetmemiş sahibini TCDD’nin başına getirmişti.

...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan kimin cumhurbaşkanı? 11 Ekim 2021 | 2.377 Okunma İşsiz celladın mezar taşı 07 Ekim 2021 | 676 Okunma İnsanlar konuşa konuşa demek isterdim 04 Ekim 2021 | 3.985 Okunma Al sana bi Kürt, bi Kürt daha! 30 Eylül 2021 | 2.239 Okunma Süleyman Soylu’nun telefonlarını dinleyen cemaat 27 Eylül 2021 | 6.501 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar