Saray’daki ‘SETA lobisi’ni ne zaman konuşacağız?

Biliyorum, okudunuz. Dün Cumhuriyet’in manşetiydi. SETA’nın gazeteciler için hazırladığı fişleme raporundan söz ediyorum. Haberi okurken geçen hafta konuştuğumuz fotoğrafı düşündüm....

Hatırlayın, Erdoğan ve Trump görüşüyordu. İki tarafın heyetleri ise dizilmişti. Cumhurbaşkanlığı’nın paylaştığı fotoğraf eğlence konusu oldu. Amerikalıların ellerinde not defteri varken bizimkilerin boştu. Sanki Türk heyeti birazdan “fazla kalemi olan var mı” diyecek gibiydi. Oysa Amerikalıların paylaştığı fotoğraflara bakınca fark ettik. Türk heyeti de defter-kalemle gelmişti. Yani sorun yanlış fotoğraf seçimi, bir başka deyişle iletişim kazasıydı. Peki, neden Cumhurbaşkanlığı böyle bir iletişim kazasının ortasına atılıyor?
Sebebi basit. Çünkü fotoğrafı paylaşanlar diplomasinin değil, kendi yakışıklı hallerinin görülmesini istiyor. Fotoğrafta MİT Müsteşarı ve bakanların dışında gözüme iki isim çarpıyor.


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun göreve gelmeden önce SETA İstanbul Genel Koordinatörlüğü ve SETA Genel Koordinatör Yardımcılığı yaptı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bağıra bağıra geldiler 15 Temmuz 2019 | 5.981 Okunma İşimiz sandığınızdan daha zor 11 Temmuz 2019 | 4.494 Okunma Saray’daki ‘SETA lobisi’ni ne zaman konuşacağız? 08 Temmuz 2019 | 5.338 Okunma Meraları Erdoğan mı yakıyor? 04 Temmuz 2019 | 7.791 Okunma ‘Çaldılar’ yalanı nasıl üretildi 27 Haziran 2019 | 4.127 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar