Saray’daki ‘SETA lobisi’ni ne zaman konuşacağız?

Biliyorum, okudunuz. Dün Cumhuriyet’in manşetiydi. SETA’nın gazeteciler için hazırladığı fişleme raporundan söz ediyorum. Haberi okurken geçen hafta konuştuğumuz fotoğrafı düşündüm....

Hatırlayın, Erdoğan ve Trump görüşüyordu. İki tarafın heyetleri ise dizilmişti. Cumhurbaşkanlığı’nın paylaştığı fotoğraf eğlence konusu oldu. Amerikalıların ellerinde not defteri varken bizimkilerin boştu. Sanki Türk heyeti birazdan “fazla kalemi olan var mı” diyecek gibiydi. Oysa Amerikalıların paylaştığı fotoğraflara bakınca fark ettik. Türk heyeti de defter-kalemle gelmişti. Yani sorun yanlış fotoğraf seçimi, bir başka deyişle iletişim kazasıydı. Peki, neden Cumhurbaşkanlığı böyle bir iletişim kazasının ortasına atılıyor?
Sebebi basit. Çünkü fotoğrafı paylaşanlar diplomasinin değil, kendi yakışıklı hallerinin görülmesini istiyor. Fotoğrafta MİT Müsteşarı ve bakanların dışında gözüme iki isim çarpıyor.


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun göreve gelmeden önce SETA İstanbul Genel Koordinatörlüğü ve SETA Genel Koordinatör Yardımcılığı yaptı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP’deki günahkâr keçi 28 Kasım 2019 | 6.471 Okunma Türkiye’nin ayağına değen taş 14 Ekim 2019 | 4.531 Okunma Özür dileyen ABD Elçiliği bunları nasıl unuttu 10 Ekim 2019 | 3.939 Okunma Şirin Ünal çok ‘şanslı’ bir adam 07 Ekim 2019 | 5.481 Okunma Tunç Soyer’in yaptığı dans anlatıldığı gibi değil 03 Ekim 2019 | 4.264 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar