O ses kaydını dinledim

Zehir halen bünyemizde. Zayıflamamızın, tırnaklarımızın düşmesinin, derimizdeki dökünütünün nedenini artık biliyoruz. Şimdi cendereden kurtulmak için panzehiri bulma zamanı!

Bilmiyordum diyemem, aslında biliyordum. Çünkü insan aklıyla koklar, aklıyla duyar, aklıyla görür. Bazen eski bir fotoğraftaki kesik parçayı da aklıyla tamamlar.

Adaletin icrasının görünen aracı olan hukuk, zaman zaman bir yorumdur. Ancak tartışmasız, bir de aritmetiği vardır. Eğer anormallikler artmışsa, eğer yeni bir normal oluşmuşsa, kantar üstünde oturanın kimliğine göre tartmaya başlamışsa... Orada süte su, bala zehir karışmıştır.

Metastaz kitabında devletin yeni düzenini anlatmaya çalışmıştık. FETÖ görünmez olurken, yerine “devlet benim” diyen örgütler ortaya çıkmıştı. Tarikatlar, cemaatler, mafya, hizipler, çıkar grupları kendi adaletini uyguluyordu.

Ancak yine de bir eksik vardı.

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İlker Başbuğ mu anlatamıyor, onlar mı anlamıyor! 07 Ocak 2021 | 4.128 Okunma Hitler’in saflarındaki sarıklı 04 Ocak 2021 | 3.638 Okunma Yakılan kadının son sözü 31 Aralık 2020 | 3.188 Okunma İsrail’le nikâh nereden çıktı şimdi? 28 Aralık 2020 | 5.224 Okunma Askerlerin çıplak fotoğrafının öyküsü 24 Aralık 2020 | 3.511 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar