İçişleri Bakanı’nın çok sevdiği aile

Saadet Partisi yüzde 22.26 oy oranı ile ikinci parti oldu

Bedeni soğumuş maktul, tebeşirle çizilmiş yerden ayağa kalkıyor. Eliyle kanını temizledikten sonra parmağıyla katilini işaret ediyor. Herkesin gözü “beni vurdu” dediği adamda. Reddedecek diye beklerken cevap veriyor: Evet ben yaptım! Cinayeti soruşturmak için olay yerine gelen savcı bu sırada havaya bakıyor, kulaklarını tıkıyor.

Yatıyoruz, kalkıyoruz. Her gün yeni bir rezaleti konuşuyoruz. Bakıp bakıp da bir türlü sırrını çözemediğimiz fotoğrafın negatifini ışığa tutuyoruz. Dayağı okuduk, saldırıyı izledik, ihaleyi anladık. Peki, bir tehdidin ekonomi-politiği olur mu? Şimdi her parçayı bütününe kavuşturuyoruz.

Sedat Peker konuştukça herkes daha rahat anlatıyor. Ordulu gazeteci Cihan Çakır, cesaretini topladı. İki yıl önce, 2019 seçimleri sırasında tehdit edilme hikâyesini açıkladı.

Ordu’nun Ünye ilçesinde son yerel seçimde, AKP’nin adayı, bugünkü başkan Hüseyin Tavlı idi. Gazeteci Çakır, Tavlı’nın geçmişe dayanan şaibeli ilişkilerini kaleme alıyordu.

...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Üzgünüm ama Sedat Peker haklı çıktı 21 Haziran 2021 | 7.750 Okunma ‘Vallahi Biz NATO’cuyuz’ zirvesi 17 Haziran 2021 | 989 Okunma Üç kuruşluk adamlar 14 Haziran 2021 | 3.547 Okunma İçişleri Bakanı’nın çok sevdiği aile 10 Haziran 2021 | 2.477 Okunma Sedat Peker’in verdiği tarih 07 Haziran 2021 | 9.759 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar