Fatih Terim belgeseline ibret olsun

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Barış Terkoğlu'nun bugünkü (29.09.2022)''Fatih Terim belgeseline ibret olsun'' başlıklı yazısı.

Sokaklarda, bina duvarlarında hep onun reklamı var. Netflix’in Fatih Terim belgeselinden söz ediyorum. Kimi övüyor kimi yeriyor... Var olan her şey eleştiriyi hak eder. Fakat bir tanesini anlamıyorum. Hani Gökçekler’in kanalının: “Hakan Şükür ve Arif Erdem goller atmış, tarihi başarılar elde etmişler adları bile geçmiyor” diye belgeseli yerden yere vurmasını. Elbette bir belgeselde iyisi de kötüsü de olur. Adı üstünde belge bu. Ancak FETÖ ile suçlanan futbolcuların olmaması, bugünün Türkiyesi’nde anlaşılır değil mi? Yer alsalardı, aynı kanallar, muhtemelen “FETÖ’cü Netflix” diye söze başlamayacak mıydı?

SADIK ALBAYRAK’IN DOSTLARI 
Bu kadar söyleyip bırakıyordum ki arkadaşımın uyarısıyla bir başka belgeseli fark ettim. Hayır, Netflix’te yayımlanmamıştı. Bir kitap olarak, karton kapakla, sınırlı sayıda basılmış, numaralandırılmış, şanslı okurlara dağıtılmıştı.

“50. Yazarlık Yılında Dostlarının Kaleminden Sadık Albayrak” isimli kitaptan söz ediyorum. Boşuna aramayın, kitapevlerinde yok. Nedense Sadık Albayrak’ın oğlunun yönettiği Sabah gazetesi ya da A Haber televizyonu da kitabı hak ettiği gibi duyurmamış. Ancak sahaf gezmeyi sevenler ona ulaşabiliyor.

Kitabın künyesini açıyorum...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan’ın Bahçeli’nin sevmediği arkadaşı 24 Kasım 2022 | 5.216 Okunma Kılıçdaroğlu’nun su döktüğü mezar 21 Kasım 2022 | 1.509 Okunma Afrin’i teröre kim teslim etti 17 Kasım 2022 | 1.651 Okunma Soylu’nun fotoğraflarıyla beslenen zulüm 14 Kasım 2022 | 2.699 Okunma Yeni paralel devletin şantaj dosyaları 10 Kasım 2022 | 1.660 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar