Demirtaş’ın altında kaldığı masa

Dönemler insanları yaratıyor, insanlar da dönemleri. Sanmayın ki zaman, akrep ve yelkovanla akıyor. Kaybolup giden hikâyeler hepsinden fazla.

Her şeyin bir vakti var. Kuşkusuz insanın da. “Rönesans’ın devlere ihtiyacı vardı, yarattı” diyor Engels. Dönemler, topraktan ya da sudan değil ama olaylardan insanlar yaratıyor.

Selahattin Demirtaş’ın Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nden gazetecilere yazdığı mektubu ve eklerini okurken düşünüyordum. İki sayfalık mektubun en çarpıcı yeri kuşkusuz şuydu:

“Bana ve HDP’ye yönelik eleştirileri büyük bir saygıyla karşılıyor, eleştirilere değer veriyor, onları anlamaya çalışıyorum. Geçmişteki siyaset tarzımız, söylemimiz, pratiklerimiz konusunda özeleştirel yaklaşmak gerektiğine de samimiyetle inanıyorum.”

Demirtaş, Türkiye’nin yaşadığı krizin tek bir aktörün üzerine bırakılamayacağını da söylüyordu...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Baskına uğrayan örgütün aradığı bakan 22 Şubat 2021 | 17 Okunma Kadir Topbaş’ın suskun cenazesi 18 Şubat 2021 | 6.574 Okunma Bari terfi ettireni terfi ettiren konuşsun 15 Şubat 2021 | 1.665 Okunma Faşistler uzaya uçtu da neden tutunamadı? 11 Şubat 2021 | 782 Okunma FAHRETTİN 451 08 Şubat 2021 | 2.950 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar